Nejčastější dotazy – kurzy pro školy

Procvičte si angličtinu s rodilým mluvčím

1) Co kurz English Focus žákům přinese?

Kurz zlepší komunikační schopnosti žáků v angličtině, rozšíří jejich slovní zásobu, naučí studenty vnímat promluvu anglického mluvčího jako celek a odbourá tendenci překládat si v duchu každé slovo do češtiny.

Naše dlouhodobé zkušenosti ukazují, že studenti již po velmi krátké době ztrácí ostych, přestávají se bát neúspěchu nebo že „udělají spoustu chyb“ a začínají s rodilým mluvčím komunikovat. Studenti se učí, aniž by si to uvědomovali. Fakt, že žáci obvykle vyžadují další kurz, mluví sám za sebe.

2) Co je náplní kurzu?

Kurz sestává z mluvních cvičení, her, scének a jiných komunikačních aktivit. Frontální výuka je zcela upozaděna.

3) Jak velké jsou náklady pro školu při organizaci kurzů English Focus?

Škola není finančně zatížena vůbec. Ubytování a cestovné lektorů hradí naše společnost, stravu si lektoři platí sami. Pokud škola souhlasí, může pro své studenty vytisknout certifikáty, které studenti obdrží po absolvování kurzu.

4) Jsme malá vesnická škola, daleko od hlavního města. Je to problém?

Ne, není. Naši lektoři jezdí po celé republice a rádi přijedou i na Vaši školu. Lektoři obvykle dorazí do Vaší oblasti v neděli večer a v pondělí ráno jsou připraveni učit.

5) Máme přihlášeny žáky z několika ročníků. Můžeme z nich sestavit jednu skupinu?

Ano, to je možné. Doporučujeme žáky třídit podle jejich úrovně, aby co se týče jazykových znalostí a dovedností vytvořili pokud možno vyrovnanou skupinu.

6) Můžeme žádat, aby lektor probral se studenty určitá témata?

Ano, naši lektoři vyjdou vstříc Vašim požadavkům. Specifikujte je prosím v našem formuláři, který budete vyplňovat před kurzem.

7) Jak dlouho dopředu je nutné kurz zarezervovat?

Doporučujeme učinit rezervaci co nejdříve. Nabízíme provedení i předběžné rezervace. Zvláště některé týdny v roce jsou školami velmi poptávané a tak nemůžeme garantovat, že Vámi vybraný termín bude volný i měsíc před konáním kurzu.

8) Kurz jsme zarezervovali. Co se bude dít dál?

Požádáme Vás, abyste vyplnili náš formulář, který slouží jako informace pro nás a naše lektory. Týden před konáním kurzu Vám emailem zašleme jméno lektorů a kontakt na ně. Přiložíme i certifikát pro Vaše studenty. Lektor se na Vaši školu dostaví v pondělí ráno a po představení studentům již pracuje samostatně. Fakturace probíhá po skončení kurzu na základě počtu studentů, kteří se kurzu zúčastnili.

9) Co se stane, když žák v průběhu kurzu onemocní?

Máme mírné storno podmínky, nicméně při zachování minimálního počtu žáků na skupinu bude většina kurzovného žákům vrácena. Více informací dostanou organizující učitelé před konáním kurzu a rádi Vám je též sdělíme na požádání.

10) Musí být na hodinách přítomen náš pedagog?

Ne, nemusí. Z našich dlouhodobých zkušeností tuto možnost dokonce nedoporučujeme. Žáci se totiž v případě, že lektorovi něco nerozumí, nesnaží znovu se lektora zeptat, ale obrací se na českého učitele. Účelem kurzu je, aby se žáci vždy pokusili dostat se k cíli vlastními silami. Pokud ale Vaši pedagogové nebo vedení školy budou chtít přijít na náslech, samozřejmě budou v hodinách vítáni.

Nenašli jste odpověď na svou otázku? Použijte prosím náš formulář na stránce Kontakty nebo nám napište na info@englishfocus.cz