Reference a hodnocení ze škol

Jak naši práci hodnotili na školách po celé České republice?

Lektor Noah

Kurz s Noahem byl skvělý, děti i my jsme byli plni dojmů. Hlavně z toho, že konečně „musíme“ používat cizí řeč.

Ohlasy dětí mají i domácí dozvuky. Rodiče psali, jak chodily děti nadšené po výuce s Noahem.

Ještě jednou velice děkujeme za celý bezkonfliktní průběh kurzu (i když na části). Moc jsme si ho užili a doufáme, že to nebylo naposledy. Těším se na další spolupráci, jak jste psala, v lepších časech (ale zvládli jsme to i během těch horších).

Mgr. Jitka Hájková Plášilová, prosinec 2020

ZŠ Sever, Hradec Králové

Lektor Noah

Kurz se opravdu vydařil. Děti jsou spokojené, dozvěděly se spoustu věcí o Spojených státech, určitě bychom to příští rok rádi zopakovali.

Moc děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Mgr. Lenka Bartošová, říjen 2020

ZŠ Pacov

Lektor Noah

Týden s Noahem proběhl bez problémů. Hodiny byly připravené a byly zvoleny aktivity, které odpovídaly různým jazykovým úrovním (3. – 9. třída). Noah se snažil žáky zapojovat během hodin co nejčastěji. S lektorem jsem byli spokojeni.

Mgr. Věra Plášilová, září 2020

ZŠ Březová

Lektor Noah

Jsem velmi ráda, že Noah přijel a opět si získal sympatie frekventantů. Letos měl podmínky tvrdší, nosil štít (velmi poctivě) a byl ve výtvarné třídě, která je atypická postavením stolů a nemá příliš dobrou akustiku. Nicméně je profík a s úsměvem na rtech vše zvládl ke spokojenosti dětí i rodičů:o))) Jako důkaz posílám několik fotografií. Mám také přímo reakci jedné maminky, napsala mail s pochvalou. Toho si vážím, málokterý rodič dnes vydařenou školní akci ocení.
Chtěla bych v naší tradici pokračovat a předběžně si zabukovat termín na září 2021.

Mgr. Helena Přibylová, září 2020

ZŠ Lomnice nad Lužnicí

Lektor Noah

Celý týden proběhl bez problémů, děti si ho velmi užily a práce je bavila. Noah byl velmi profesionální a schopný lektor. Určitě bychom měli zájem o spolupráci s vámi i příští školní rok.

Mgr. Veronika Fríd, únor 2020

ZŠ Radostín nad Oslavou

Lektoři Charles, Spencer

Honocení žáků: „Tento rok jsem byla poprvé na rodilých mluvčích, moc jsem si to užila. Zlepšila jsem se v mnoha slovíčkách.“
„Moc se mi to líbilo, lektoři byli sympatičtí a milí. S jedním lektorem jsme tančili a bylo to super, s druhým lektorem jsme hráli hry. Příští rok bych se určitě přihlásila.“
„Kurz se mi velmi líbil, dal mi hodně nových zkušeností.“
„Mluvit anglicky s lidmi, kteří mluví jen anglicky, je mnohom lepší než mluvit anglicky s lidmi, kteří polovinu věcí vysvětlují česky.“
„Ráda jsem je poslouchala a rozuměla jsem jim dobře. Jelikož jsem se celý život učila jen britskou angličtinu, lépe jsem rozuměla Charliemu.“

 únor 2020

ZŠ Dolní Bousov

Lektoři Noah, Spencer, Alex

Kurz se opět povedl. Děti byly nadšené a spokojené. Velice bych ocenil práci lektorů s mladšími žáky, která probíhala formou her, a také práci se staršími žáky, kteří kromě opakování učiva, které znají (nebo by měli znát) se naučili spoustu nových výrazů (např. Části těla zvířat- chobot, drápy,… aj.).

Ještě jednou Vám moc děkuji za možnost pracovat s Vašimi lektory. Těším se na další spolupráci.

Mgr. Vlastislav Kopecký, leden 2020

ZŠ Konstantinovy Lázně

Lektor Noah

Awesome, brilliant, fantastic!!! Moc děkujeme, Noah je skvělý lektor, děti ho milují a tento týden měly opravdu nevšední zážitek (přece jen u nás na venkově hned tak nějakého Američana nepotkají :-D). Vše proběhlo naprosto bez problémů, angličtina frčela celou školou a dětem se bude stýskat po mužském elementu v naší čistě dámské škole. A co víc, všichni žáci byli aktivní, spolupracující a snažili se komunikovat a porozumět a něco nového se naučit.  A my kantorky jsme si uvědomily, že bychom měly také něco se svou angličtinou dělat ;-).

Už dnes se těšíme na další týden s rodilým mluvčím.

Mgr. Alena Kaĺavská, leden 2020

ZŠ Pacov

Lektor Alex

V týdnu od 13. ledna do 17. ledna proběhl první týden osmitýdenního bloku konverzačních hodin pro žáky 1. – 9. tříd pod vedením lektora Alexe. Jeho hodiny byly zodpovědně připravené. Důraz byl kladen především na rozvoj komunikativních dovedností. Pomocí různých jazykových aktivit, které byly vždy přizpůsobeny věku žáků, se snažil žáky motivovat k přirozenému užívání anglického jazyka. Spolupráce s Alexem byla bezproblémová.

Mgr. Věra Plášilová, leden 2020

ZŠ Morašice

Lektor Charles

Děkujeme za zábavný anglický týden. Vše bylo v pořádku, Charlie hrál s dětmi různé hry, jak ve třídě, tak i v tělocvičně, pouštěl jim videa na Youtube, učil je základní otázky a odpovědi k tématům, tancovali. Probíral zejména lidské tělo, Londýn, Ameriku, Evropu, předložky, profese, rodinu, zvířata, superhrdiny a popis postavy.  Certifikáty jsme dětem připravili a Charles je předal.

Mgr. Dominika Vojtíšková, leden 2020

ZŠ Kamenice nad Lipou

Lektoři Jean Paul, Erin

Oba lektoři se na hodiny připravovali, střídali činnosti a snažili se žáky co nejvíce zaujmout. Využívali připravené materiály, videa, písně a práci na interaktivní tabuli.

Žáci si kurz velmi chválili, říkají, že dobře rozuměli a měli i spoustu příležitostí mluvit. Měli velmi dobrý pocit z toho, že rozumí a dokáží komunikovat s rodilým mluvčím.

Kurz proběhl na naší škole již několikrát a někteří žáci se přihlašují opakovaně. Ti si velmi chválili Jeana a říkali, že to byl zatím nejlepší lektor, kterého do této doby měli.

Erin měla práci trochu obtížnější, protože mladší žáci ještě nedokážou tak dobře komunikovat v cizím jazyce, ale i ti říkali, že dobře rozuměli.

Lektoři si skupiny jeden den vyměnili, aby žáci měli příležitost slyšet rozdíl mezi anglickou a americkou angličtinou.

Já vidím přínos kurzu pro motivaci žáků ke studiu anglického jazyka. Mají velmi dobrý pocit z toho, že rozumí a dokáží komunikovat s rodilým mluvčím.

Naše škola má s vaší agenturou výborné zkušenosti. Děkujeme.

Mgr. Iva Jeníčková, prosinec 2019

ZŠ Dačice, Komenského

Lektor Charles

Moc děkuji, Charles byl báječný a úžasný.  Naši žáci byli nadšení, jak přístupem, tak učivem. První den Charles naznal, že jsou šikovní a musí si připravit obtížnější aktivity, z toho jsem měla velkou radost. Celý týden proběhl v pohodě, v přátelské atmosféře, Charles byl velice komunikativní a samostatný.

Mgr. J. Kopačková, prosinec 2019

ZŠ Tábor, Husova

Lektoři Jean Paul, Spencer

Hodnocení žáků (neopravováno):

Co se mi líbilo…

… jak jsem hráli venku fotbal.
… zábavný, bylo tam hodně her.
… jak jsem hráli zvířata a Kuba řekl.
… lektor John byl lepčí, byla s ním zábava.
… mohli jsme fixou čmárat na tabuli.
… bylo to dobrý, ale moc jsme mu nerozuměli, lepší byl Spencer.
… můžeme sedět s kým chceme.
… že jsme se učili dopředu.
… že jsme se hravě naučili anglický měsíce.

Nejvýc se mi líbyli hry a učení bavylomě dokonce i psaní do sešitu. Ale líbylo se mi vše.

Nejvíc se mi líbylo jak jsme hráli hry – třeba židličkovano. Bylo to supr!!!

Moc se mi to líbylo a snažila jsem se co nejvíc porozumět lektorovi. Snažili jsme se, aby si nemysleli, že jsme zlobyvá třída ale že jsme šikovná třída. Oboum jsem rozuměla.

za školu  Mgr. Marcela Vostřáková, listopad 2019

ZŠ Semily

Lektor Noah

Kurz proběhl v naprosté pohodě i přesto, že je to třída se specifickým humorem a postoji. Možná, že se Noah trochu více nadřel, ale s jeho profesionalitou a povahou je to vše vždy báječné.  S Noahem nám vchází do sborovny slunce, které zahřeje.

 Mgr. Eva Šírová, listopad 2019

ZŠ Zbůch

Lektor Christian

Kurz proběhl plynule a bez komplikací. Žáci obou kurzů byli velmi spokojení a nadšení. Christian je schopný, na žáky používá jednoduchou angličtinu, tak, aby pochopili instrukce a jeho požadavky. Myslím, že obě strany byli naprosto spokojeny.

 Mgr. Petra Schubertová, listopad 2019

ZŠ Okna

Lektor Noah

S kurzem jsme byli spokojeni, lektor se na výuku připravoval a byl aktivní i v dalších činnostech školy.

 Mgr. Iveta Myšková, listopad 2019

ZŠ Karlovy Vary

Lektoři Noah, Spencer, Jean Paul, Jolynn

Vše v pořádku. Ještě jednou díky za vše.

 Mgr. Klára Simmerová, listopad 2019

ZŠ České Meziříčí

Lektorka Jolynn

Kurz proběhl naprosto bez problémů. Děti se na hodiny velmi těšily a výuka je bavila. Budu se těšit na další spolupráci s Vámi.

 Mgr.Věra Jašková, listopad 2019

ZŠ Jablonné v Podještědí

Lektor Noah

Týdne proběhl v uvolněné atmosféře, kdy si troufám tvrdit, že většina žáků ztratila zábrany a strach z mluvení. Byl to pro nás všechny hodně přínosný  inspirující týden, jak pro učitele, tak hlavně pro žáky. Ti se již teď těší na květen, kdy se budou moci zase účastnit dalšího kurzu.

Děkujeme vám mockrát za zprostředkování

Mgr. Jana Doubková, listopad 2019

ZŠ Brno

Lektoři Emily, Noah

Kurzy proběhly na skvělé úrovni, lektoři museli využít všechnu svoji energii. Děkuji Vám za spolupráci.

Mgr. Hana Chytilová, říjen 2019

ZŠ Pěnčín

Lektor Spencer

Celý týden proběhl dobře, utekl nějak moc rychle. Skupiny byly početnější, takže to měl Spencer náročné, ale zvládl to. Ráno jsme vždy nakopírovali potřebné materiály a mohl začít.

Mgr. Jitka Adamovská, říjen 2019

ZŠ Odry

Lektor Noah

Děkuji jménem žáků za možnost prožít týden vyučování s Noahem.  Žáci jsou naprosto nadšení, užili si každou minutu, Noah dokáže motivovat a nadchnout všechny, i ty nejslabší. Aktivity vybral zajímavé, upřímně – žáci pracovali mnohem lépe a zapáleněji než v kterékoli sebelíp připravené „normální“ hodině. Patří mu velký dík. Je vidět, že svou prací žije a baví ho. Lepšího lektora jsem za svou 25 praxi ve školství nezažila.

Ještě jednou děkuji za skvělou spolupráci a předpokládám, že v ní budeme i nadále pokračovat.

Mgr. Irena Bláhová, říjen 2019

ZŠ Hořice, Na Habru

Lektor Jean Paul

   V minulém týdnu absolvovali naši sedmáci a osmáci konverzační kurz anglického jazyka. Tentokrát mezi nás zavítal Jean Paul z Británie. Přes velký počet účastníků se nám snad podařilo poskytnout našim žákům zážitek z interakce s rodilým mluvčím a pocit úspěchu, že se zvládnou domluvit v cizím jazyce. Posuďte sami:

Učili jsme se hrou, většinou v týmech, snažili se vysvětlit slova na kartičkách, hádali význam neznámých slov, spojovali slova do frází a do vět. 

Nejvíce mě bavily kvízy – hlavní města, vlajky a sázení na správné odpovědi.

Začal jsem rozumět anglickému přízvuku. Sice jsem Jeanovi všechno nerozuměl, ale pointu jsem vždy pochopil. 

Naučila jsem se plno nových slovíček a některé rozdíly mezi anglickou a americkou angličtinou.

Bavily mě stolní hry na procvičování gramatiky – průběhového času a stupňování přídavných jmen.

Nejlepší byl čtvrtek, kdy jsme Jeana provázeli Hořicemi, v Kamenické škole nám ukázali dílny a ateliéry. Tam už nám ovšem naše angličtina nestačila. 

Jean byl trpělivý a vše nám v klidu vysvětlil. Bylo fajn mít učitele, který na nás nezvyšoval hlas.

Poslední den měl každý krátkou prezentaci o svém koníčku. Bylo zajímavé se o sobě vzájemně něco dozvědět.

S Jeanem jsme hráli vybíjenou. Bylo třeba vysvětlit mu pravidla, on znal trochu jiná. Nebylo to úplně jednoduché.

Zjistila jsem, že na Angličana nejde mluvit česky :-).

Naše snažení dorozumět se v angličtině bude pokračovat v únoru, kdy do naší školy zavítají studenti z různých koutů světa a představí nám své země a kulturu. Takováto setkání bývají nejlepší motivací k dalšímu studiu cizího jazyka.

Mgr. Lucie Matějková, říjen 2019

ZŠ Velká Losenice

Lektor Noah

Letošní kurz si děti velmi užily, protože věděly dopředu, že za nimi přijede trávit týden s angličtinou Noah. Hodiny probíhaly ve velmi pohodové a příjemné atmosféře díky interaktivní náplni hodin, dobrému naladění všech zúčastněných a především díky dynamickým a kreativním aktivitám, které měl lektor tradičně pro žáky připraveny. Velká chvála a těšíme se na příští kurz.

Mgr. Ilona Sitařová a Mgr. Pavla Synková, říjen 2019

ZŠ Sever, Hradec Králové

Lektorka Jolynn

Kurz měl rozhodně úspěch. Děti si lektorku chválily, líbily se jim aktivity, které měla připravené. Ona sama působí velmi pozitivně, je milá.

Mgr. Lenka Bartošová, říjen 2019

ZŠ Pacov

Lektor Spencer

Kurz v termínu 7. – 11. 10. 2019 proběhl bez problémů. Spencer měl hodiny vždy připravené, střídal různé aktivity, které byly přizpůsobeny věku žáků.  Během hodin se snažil zapojit co nejvíce žáků. Ve škole je zcela samostatný. Každý den přicházel do školy s časovým předstihem, aby si stihl nakopírovat připravené materiály.

Mgr. Věra Plášilová, říjen 2019

ZŠ Hořice, Komenského

Lektor Noah

Všichni žáci nadšeně chodili celý týden. Posílám i nějaké foto, z výrazu dětí můžete vidět, jak byly spokojené. Myslím si, že se to opravdu povedlo a těším se na práci s těmito dětmi.

Na příští rok s námi určitě počítejte.

Mgr. Ilona Doležalová, říjen 2019

ZŠ Brno, Tuháčkova

Lektoři Jean Paul, Spencer

Vše proběhlo zdárně, s lektory jsme byli spokojeni. Jean Paul je hodně akční, spolupráce s ním byl zážitek pro všechny.

Mgr. Hana Chytilová, říjen 2019

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Lektor Noah

Minulý týden nás již počtvrté navštívil americký lektor Noah Krause, aby vedl intenzivní kurz anglického jazyka,který byl zaměřen na opakování učiva základní školy A1-A2 a to ve všech dovednostech – psaní, mluvení, poslech a čtení.

Kurz jsme nabídli novým studentům 1. ročníků a tady je jejich hodnocení:

„Kurz byl velmi zajímavý. moc se mi to líbilo.“

“ Bylo to zajímavé a taky mě to bavilo.“

„Kurz se mi moc líbil. Zábavnou formou jsme se zdokonalili v angličtině.“

„Moc jsem si to užil.“

„Bylo to super!“

„Bylo to naučné a příjemné.“

Kurz byl jako minulý rok skvělý!“

„Super.“

Spolupráce s agenturou English Focus v zastoupení paní Mgr. Petrou Baldovou trvá již několik let.

Další kurz studenty čeká na jaře příštího roku.

 PhDr. Jitka Stráská, září 2019

ZŠ Březová

Lektor Noah

4. – 6. září se v naší škole opět konal kurz angličtiny s Noahem. Tento kurz byl určen pro žáky 7. a 8. třídy.Zažili jsme hodně legrace při hraní různých her, jako například Riskuj. S Noahem jsme se museli bavit anglicky, protože moc česky neumí. Když jsme nějaké slovo neznali, museli jsme ho buď nakreslit, znázornit pantomimou, nebo vysvětlit význam jinými slovy.Pokud by to šlo, tak bych se rád do tohoto kurzu příští rok přihlásil znovu.

Dne 8. 9. 2019 napsal Adam J. z 8. třídy.

 září 2019

ZŠ Okna

Lektor Charles

Kurz s Charlesem byl velmi vydařený, lektor se zapojil do aktivit školy, školní družiny a školky. Děti i pedagogové si jej oblíbili.

Mgr. Iveta Myšková, červen 2019

ZŠ Votice

Lektoři Julia, Anezka, Christian

Děkuji Vám a Vaším prostřednictvím lektorům za uskutečnění kurzu pro naši školu. Jsem ráda, že po menších problémech, s nimiž jsme se potýkali v minulých letech, kdy pro nás kurz organizovala jiná agentura, proběhl letošní kurz naprosto bez jakýchkoliv komplikací.

Práci lektorů bych hodnotila velmi pozitivně – všichni měli připravené zajímavé materiály, výuka probíhala v uvolněné a přátelské atmosféře. Ze strany žáků mám kladné reference, kurz se jim líbil, užili si ho, naučili se spoustu nového nejen v angličtině, ale získali řadu informací i v rámci reálií anglicky mluvících zemí. Lektoři byli, dle jejich slov, hodní, zábavní a bylo jim dobře rozumět.
Kurz byl pro mnohé první příležitostí komunikovat s rodilými mluvčími, byl jim velkým přínosem i motivací pro další studium anglického jazyka. Doufám, že žáci o absolvování podobného kurzu projeví zájem i v příštím školním roce.

Mgr. Soňa Soukupová, červen 2019

ZŠ Koloveč

Lektor Noah

Jazykový kurz byl opět velmi kvalitní, děti byly nadmíru spokojené, moc se jim to líbilo, Noah si je opět získal. Předpokládám, že i Noah byl spokojený.

Takový týden je lepší než půl roku běžné výuky. Jednak proto, že mají žáci kontakt s rodilým mluvčím, jednak proto, že se ho účastní děti, které mají o jazyk zájem a ochotně spolupracují. Pozorovala jsem je chvilku při práci: reagovaly spontánně, zapojovaly se do práce, překonaly ostych z používání cizího jazyka. Prostě perfektní.

Mgr. Marie Mlnaříková, červen 2019

ZŠ Jenišovice

Lektorka Mia

Kurz s Miou proběhl bez problémů. Mia je milá, přátelská a okamžitě si děti získala. Děti po prvních dnech ztratily ostych a dokázaly celkem dobře komunikovat a reagovat. Dohodla jsem se s vedením školy, že bychom kurz nabídli opět příští rok.

Mgr. Markéta Zakouřilová, červen 2019

Základní školy Slavkovsko

KA 04 — Implementace

10 — Angličtiny se nebojíme

Lektorka: Mia Saponara

Probíraná témata: Cestovaní, USA, budoucí čas (gramatika), média, seznamování

Lektorka (připravenost, využití metod, vztah k žákům): Připravené materiály, prezentace, komunikační hry, zábavné aktivity, vstřícný vztah k žákům, zapojení žáků do aktivit a přínos celého týdne s angličtinou:

Žáci se převážně aktivně zapojovali. Sami hodnotí týden pozitivně jako velmi přínosný. Výborná příležitost pro konverzaci s rodilým mluvčím.

Plánované využití získaných poznatků, materiálů, metod z pohledu vyučujícího (na škole, ve výuce v těchto i jiných třídách): Z pohledu vyučujících se tento projekt jeví vynikající. Je to cenná zkušenost pro učitele i žáky.

Pokud to bude možné, přivítali bychom tuto aktivitu znovu.

 červen 2019

ZŠ Zvoleněves

Lektorka Anezka

Kurz proběhl bez problémů, Anezka měla všechny hodiny pečlivě připravené, žáci si užili týden plný her, tanců a písniček, některé udělali za týden slušný pokrok.

Ing. Angela Křikavová, červen 2019

ZŠ Blatná

Lektor Noah

Kurz proběhl jako vždy s Noahem ve velmi příjemné atmosféře. Děti se na něj už dlouho těšily a celý týden si užily. Každý den Noah děti překvapil nějakým zajímavým programem, využil pěkného počasí a zařadil i venkovní aktivity. Noah působí velmi přirozeně, má vše skvěle připravené. Děti si ho velmi oblíbily a už teď se těší na další setkání s ním.

Mgr. Ludmila Růžičková, červen 2019

ZŠ Budišov

Lektor Noah

Letošní kurz byl výtečný. Noah byl velmi živý a dokázal s sebou strhnout i žáky, takže byli po celou dobu aktivní a bavilo je to. Navíc zjistil jejich zájmy a tomu také přizpůsobil náplň hodin. Proto bychom si rádi rezervovali Noaha i na příští školní rok, pokud to půjde.

Mgr. Veronika Ležáková , květen 2019

ZŠ Odolena Voda

Lektoři Noah, Anezka

Lektoři u nás byli spokojeni, celý týden proběhl bez problémů a děti si kurz užily 😊

Lektoři Erik a Julia

Kurzy probíhaly celý týden bez problémů. Lektoři měli u dětí velký úspěch… zvolené aktivity děti oslovily, byly nadšené. Julie s Erikem snad také byli spokojeni.

Mgr. Marie Humhalová, květen 2019

ZŠ Mostek

Lektor Erik

Dobrý den, kurz proběhl bez problémů. S lektorem jsme byli spokojeni a předpokládám, že i většina frekventantů, o čemž svědčí jednak poměrně větší množství darů od dětí a také slzy při loučení (to hlavně u děvčat).

Mgr. Miroslav Lebeda, květen 2019

ZŠ Dymokury

Lektor Christian

Dobrý den, kurz byl znovu výborný!!

Máme velmi spokojené žáky. Kurz proběhl bez potíží, jak píšete, s Christianem žáci prožili podnětný a zábavný týden. Děkuji Vám za spolupráci.

Mgr. Martina Martínková, květen 2019

ZŠ Kadaň

Lektor Charles

Charles se projevil jako velmi zkušený pedagog s výborným odhadem na povahu žáků a empatií k nim. S kurzem jsme byli spokojeni. Od žáků mám také velmi pozitivní zpětnou vazbu.

Lektorka Anezka

Anezka byla velmi milá a příjemná. Podle prvních ohlasů od dětí, byly s výukou spokojeny a na každou další hodinu se velmi těšily. Jaký byl efekt na jejich sebevědomí samozřejmě teprve zjistíme. Ale z vlastní zkušenosti předpokládám, že znatelný.

Mgr.  Veronika Lukešová, květen 2019

ZŠ Frýdek-Místek

Lektor Noah

Týden s lektorem Noahem byl pro nás letos sázkou na osvědčenou jistotu. Jeho popularitu a oblíbenost určitě nejlépe dokazuje fakt, že většina zúčastněných dětí se hlásila do kurzu již druhým či třetím rokem. Na Noaha se těšily jako na starého známého. Nadšení neznalo mezí, když se dočkaly některé ze svých oblíbených aktivit. Noahova nekonečná kreativita však nezklamala a znovu a znovu dokázal překvapit a zaujmout novými nápady, při nichž děti hltaly každé slovo. I letošní benjamínci se přesvědčili o tom, že bez problémů dokáží fungovat v celoanglickém jazykovém prostředí, které bylo jen občas narušeno roztomile znějícím Noahovým pokusem o české slovíčko. Děkujeme za hodiny plné pozitivní energie, aktivní práce, milé lidskosti.

Ještě jednou děkuji za zajištění kurzu, za hladkou, rychlou a bezproblémovou komunikaci s agenturou, za Váš profesionální přístup, spolehlivost a důslednost.

Mgr.  Olga Lahnerová, květen 2019

ZŠ Třebíč, Bartuškova

Lektorky Mia, Julia

S kurzem i oběma lektorkami jsem velice spokojena nejen já, ale hlavně zúčastnění žáci. Vše proběhlo bez problémů. Jsem přesvědčená, že pro žáky byl kurz velkým přínosem. Moc Vám děkuji a předpokládám, že budu v příštích letech ve spolupráci s Vámi pokračovat.

Mgr. Andrea Cahová, květen 2019

ZŠ Praha, Hloubětín

Lektorka April

Začátkem května u nás proběhl anglický týden. Coby organizátorka celé akce skutečně oceňuji maximální snahu naplnit veškeré naše požadavky a velmi vstřícný přístup ze strany English Focus. Spolupráce na uskutečnění celé akce byla příjemná a veškeré překážky byly vždy elegantně vyřešeny. Samotný kurz vedla lektorka April, která si počínala velmi zkušeně a dokázala nejen zvládnout, ale také zaujmout skupinu dvaceti dětí. Celý týden se nesl v duchu přátelské atmosféry a intenzivní spolupráce. April dokázala přimět k projevu i stydlivější děti a všichni si tento týden skvěle užili. Jako jejich učitelka angličtiny oceňuji hlavně skutečnost, že získali jisté sebevědomí, které uplatňují i v hodinách a jejich změna přístupu se projevuje velmi zřetelně na dosahovaných výsledcích. Ještě jednou děkuji za veškerou dosavadní spolupráci týmu English Focus a těším se na další.

Se srdečným pozdravem a přáním dalších úspěchů

Mgr. Pavlína Rucká, květen 2019

ZŠ Semily

Lektor Noah

Poslední kurzy s Noahem absolvovaly tento školní rok třídy 5.A a 5.B koncem dubna a na přelomu dubna a května. U obou tříd se výuka a osobnost Noaha setkaly s nadšením a Noaha už máme rezervovaného i na další školní rok. Jsme velmi rádi, že spolupráce funguje ke všeobecné spokojenosti a hlavně – má výsledky. Učitelé se pro tento školní rok rozloučili s Noahem společným výletem do Českého ráje, během kterého se všichni mohli procvičovat v anglické konverzaci a obdivovat přírodu této překrásné lokality.

Mgr. Eva Šírová, květen 2019

ZŠ Sezimovo Ústí

Lektorka Anezka

Kurz s Anezkou proběhl v pořádku, byl velmi podnětný. Zakončila celý týden představením připravených scének, což se dětem velmi líbilo. S celým týdnem byly děti spokojeny.

Neil Kisby, duben 2019

ZŠ Javornice

Lektoři Morgan, Charles

Týden s double-kurzem na naší škole byl opět velkou událostí. Pro děti obohacením výuky, pro učitele angličtiny zdrojem inspirace pro zařazení nových aktivit do hodin.
Rozdělení žáků na dvě skupinky dle úrovně jazyka se také velice osvědčilo a bude-li tato možnost příště, určitě jí zase využijeme. Lektoři byli výborní, aktivity se střídaly a byly záživné, děti se naučily spoustu nových slovíček, procvičily gramatické struktury a poutavou formou získaly také mnoho informací o životě v Americe a v Británii.

Ing. Dagmar Šípová, duben 2019

Web školy:

Anglický týden potřetí – duben 2019

Tentokrát nám počet zájemců umožnil vytvořit dvě skupinky žáků, kteří strávili letošní anglický týden hned se dvěma lektory – Morgan z USA a Charlesem z Velké Británie. Lektoři se střídali ve skupinkách každé tři vyučovací hodiny a o „akčnost“ tedy nebyla nouze.  Kromě spousty konverzačních aktivit a slovních her se žáci dozvěděli také spoustu zajímavostí z reálií USA a Velké Británie, které byly prezentovány opět ve formě kvízů, soutěží a jiných zábavných aktivit.

Tento rok se do projektu poprvé zapojili také žáci 5. tříd, kteří skvěle zapadli mezi starší spolužáky a užili si týden plný angličtiny bez jakýchkoliv jazykových komplikací. Podle nadšeného ohlasu byla akce úspěšná a žáci se již těší na další pokračování, které, jak doufáme, bude možné uskutečnit opět v příštím školním roce.

Chtěla bych poděkovat všem rodičům, kteří svým dětem umožnili účast na akci a tím podpořili tento projekt.

ZŠ Pacov

Lektorka Mia

V týdnu od 8. do 12. dubna 2019 byl ukončen blok sedmi konverzačních kurzů pro žáky 1. – 9. třídy, který byl realizován v období leden – duben 2019. V závěrečném týdnu kurzy vedla sympatická lektorka Mia. Po celou dobu výuka probíhala v přátelské atmosféře a hodiny, ve kterých se střídaly různé jazykové aktivity, byly zodpovědně připravené. Děkujeme za možnost doplnit naši běžnou výuku anglického jazyka o kontakt s rodilým mluvčím.

                                                                                                                                            Mgr. Věra Plášilová, duben 2019

ZŠ Bruntál, Jesenická

Lektor Noah

V termínu od 8.4. – 12.4. 2019 probíhal již druhým rokem na naší škole kurz s rodilým mluvčím pro mladší žáky 4. a 5. tříd. Dokonale a profesionálně připravený kurz vedl lektor Noah, který si během chvilky, i přes počáteční obavy našich žáků, získal jejich srdce.

Všichni byli z netradiční výuky přímo nadšeni a na hodiny angličtiny se moc těšili.

Stejně jako vloni, i letos celý kurz hodnotíme velmi pozitivně a děkujeme za možnost doplnit naši běžnou výuku anglického jazyka o kontakt s rodilým mluvčím.

A jaká byla hodnocení našich žáků?: Nejlepší učitel na světě. Pan Noah je úžasný! Kdy je další kurz?

Za všechny žáky děkujeme.

Ing. Anna Kodeda

ZŠ Brno, Kamenačky

Lektoři Charles, David

Dobrý den,

Kurz proběhl v pořádku, žákům se líbil. Lektoři měli přirozenou autoritu a neměli problém žáky zaujmout.

Děkuji a budu se těšit na spolupráci v příštím školním roce.

Mgr. Jana Stratilíková, duben 2019

ZŠ Odry

Lektor Noah

Děkuji Vám za možnost získat rodilého mluvčího pro své žáky. Je to neocenitelná příležitost, motivace a možnost zlepšit si své znalosti. Žáci byli naprosto nadšení, nejraději by ve výuce s Noahem pokračovali a vůbec ho nechtějí pustit domů.  Mají pocit, že se naučili spoustu nového, procvičili si komunikaci a zažili skvělé hodiny plné her, soutěží a legrace – něco, na co v normálních hodinách máme čas opravdu jen občas.

Noah je úžasný, žije svou prací, pečlivě si vše připravuje, hodnotí a upravuje dle potřeb a znalostí žáků, upřímně řečeno, lepšího lektora jsem ještě nepoznala za celou svou učitelskou praxi.

Jsem přesvědčená, že tímto kurzem naše spolupráce rozhodně nekončí, žáci projevili  zájem absolvovat podobný kurz i v příštím školním roce, pokud možno se stejným lektorem a dokonce byli i tací, kteří by uvítali  celodenní výuku, tedy 6 hodin denně.

Mgr. Irena Bláhová, duben 2019

ZŠ Otnice, ZŠ Šaratice

Lektorka Julia

Lektorka měla vždy témata připravena, vždy přizpůsobena skupině. Začlenila práci individuální i ve skupinách. Hodnotíme její vstřícný vztah k žákům.

Zapojení žáků do aktivit a přínos celého týdne s angličtinou: Po překonání počátečního ostychu se žáci zapojovali do všech aktivit, dle svých schopností se snažili komunikovat a pracovat na zadaných úkolech. Týden s rod. mluvčí byl velmi přínosný a jazykové znalosti žáků se opět posunuly. Atmosféra v hodinách byla uvolněná, postupně opadly i poslední komunikační bariéry.
Kladem akce bylo také obohacení učiva o poznatky z oblasti reálií. Žáci se také snažili přiblížit lektorce svoji zemi – např. přinesli na ochutnání typické české výrobky.

Slavkovsko, duben 2019

ZŠ Hořátev

Lektor Noah

Týden s Noahem byl super, velmi přínosný a žáci si ho užili. Lektor je usměvavý, ale kázeň si udrží, trpělivý a pedagogicky hodinu zvládá. Děti z něj byly nadšené.

Za tři roky bychom kurz rádi zopakovali.

Mgr. Milan Vydra, březen 2019

ZŠ Tábor, Husova

Týden 25.3.-29.3.2019, lektorky Mia, Julia, Christi

Reakce žáků:

 • Mia se mi líbila…
 • Vše se nám líbilo…
 • Nejlepší týden. Hodně jsme se tu naučili a nejlepší byla Mia. Koupili jsme jí růži…
 • Mia byla hodná, vtipná a krásná, moc se nám to líbilo. Příště bych ji také chtěla…

Celé hodnocení na stránkách školy

Týden 18.3.-22.3.2019, lektoři Anezka, Mia, Charles

Reakce žáků:

 • Bylo to skvělé, mnoho jsem se naučil.
 • Tenhle týden jsem si moc užila, poznala jsem nové lidi, lektoři byli super, nejvíce sympatická mi byla Mia.
 • Moc se mi líbil celý týden a Mia, ostatní byli přísnější, ale jinak super.
 • Byla jsem tu poprvé, moc doporučuji.

Celé hodnocení na stránkách školy

ZŠ Pacov

V týdnu od 11. března do 15. března 2019  probíhal další konverzační kurz pro žáky 3. – 9. tříd pod vedením lektorky Anny. Její hodiny byly zodpovědně připravené. Důraz byl na rozvoj komunikativních dovedností.  Pomocí různých jazykových aktivit se snažila žáky motivovat k přirozenému užívání anglického jazyka. Spolupráce s lektorkou Annou byla velmi příjemná.

Mgr. Věra Plášilová, březen, 2019

Gymnázium Bigy, Žďár nad Sázavou

V týdnu od 11. do 15. března předmětová komise AJ připravila pro studenty nižšího gymnázia ve spolupráci s agenturou English Focus konverzační kurz anglického jazyka s americkým lektorem Noahem Krause.

Tady jsou bezprostřední dojmy našich studentů:

„Tahle lekce byla asi ta nejlepší mimoškolní aktivita, které jsem se zúčastnil. Noah byl vtipný a sympatický, rozhodně bych šel znovu.“

„Líbila se mi hra „Stop the bus“,protože byla zábavná. Hráli jsme spoustu zajímavých her a moc ráda bych sem šla i příští rok.“

„Bavil mě celý kurz a příště bych na něj šla znovu.“

„Moc jsem si to užila, bylo to poučné a přitom zábavné.“

„Bylo to super! Hodně jsme se naučili.“

„I really enjoyed the course, I enjoyed a lot of fun and I learned a lot of new words. It was a great experience!“

„This week is the best. Noah is amazing. I love it!“

„I don´t have words…I love you Noah. please, visit us again.“

„Super, protože jsme se učili hrou…“

„Genius.Good.Great.“

„Kurz se mi líbil a rozhodně pro mě byl přínosný. Noah byl skvělý učitel a jeho hodiny byly skvělé. Díky kurzu jsem se přestala bát mluvit.“

                                                          Postřehy zapsala PhDr. Jitka Stráská, březen, 2019

ZŠ Sezimovo Ústí

Lektorky Anna, Julia, Morgan

Z mého hlediska hodnotím kurz jako velmi dobrý. Dle malého průzkumu, který jsem dělal v pátek ke konci poslední hodiny, mají žáci o kurzu podobně vysoké mínění jako já. Žáci mluvili, poslouchali, pracovali ve skupinách, ve dvojicích, různě se připravovali něco přednést, atd. Poznám prakticky, až znova zahájíme příští týden vyučování. Lektorky byly u žáků velmi oblíbené, působily mile a profesionálně. Jediná výtka by byla, že nedohlédly úplně na úklid třídy po poslední vyučovací hodině, ale pokud jsme měli možnost, tak jsme jim s tím „pomohli“.

                                                            BA (Hons) PGCE Kisby Neil, březen, 2019

ZŠ Pacov

Lektorka Anna

V týdnu od 25. února do 1. března 2019 probíhal další kurz pod vedením lektorky Anny. Tentokrát Anna využila ve svých hodinách texty anglických písní, které vhodně doplnila dalšími jazykovými aktivitami. Hodiny byly připravené a výběrem současných písniček dokázala zaujmout žáky všech věkových kategorií.

                                                            Mgr. Věra Plášilová březen, 2019

ZŠ Námešť nad Oslavou

Lektor Charles

S letošním kurzem jsem velice spokojená. Ze všech lektorů, co jsme kdy měli, si Charles udržel největší kázeň. Měla jsem trochu obavy, protože letos byly velké skupiny a jsou tam divočáci, ale úplně super, je vidět, že je to zkušený praktik. Měl i super propracovaný týdenní plán. Někdy si děcka „jen“ hrají a hry se opakují, ale tady pracovali, až se z nich kouřilo. Procvičovali slovíčka, gramatiku, i čtení s porozuměním. Děti si kurz moc chválí.

                                                                                                           Mgr. Lucie Polehlová, březen 2019

ZŠ Pacov

Lektorka Anna

V týdnu od 18. února do 22. února 2019 probíhal další kurz pod vedením lektorky Anny. Hodiny byly připraveny a výběrem tématu a jazykových aktivit dokázala zaujmout všechny věkové kategorie od 1. do 9. třídy. Anna se vždy snažila zapojit co nejvíce žáků do připravených činností a vytvořit přátelskou atmosféru. Spolupráce s lektorkou byla po celou dobu bezproblémová.

                                                            Mgr. Věra Plášilová únor, 2019

ZŠ Okříšky

Lektor Charles

Kurz s Charlesem byl skvělý. Pan učitel byl akční, žáky výuka velmi bavila. Těšíme se, že příští rok přijede znovu.

                                                                                                                                  Mgr. Ivana Hošková, únor, 2019

ZŠ Pacov

Lektorka Julia

V týdnu od 11. února do 15. února 2019 pokračoval další blok jazykového kurzu pro žáky Základní školy Pacov. Tentokrát kurz vedla sympatická lektorka Julia, které dokázala v hodinách vytvořit přátelskou a podporující atmosféru. Hodiny pod jejím vedením byly odpovědně připravené, střídala různé jazykové aktivity a obsah hodin byl přizpůsoben věku a jazykovým schopnostem žáků. Svým příjemným a vstřícným chováním přispěla k bezproblémovému průběhu kurzu.

                                                                                                                                  Mgr. Věra Plášilová únor, 2019

ZŠ Dolní Bukovsko

Lektorka Anna

Velice děkujeme za výborný kurz. Dětem se mluvčí opravdu líbila a věřím, že získali jistotu a sebevědomí při používání angličtiny.

                                                                         Mgr. K. Pechová, únor 2019

ZŠ Lomnice nad Lužnicí

Lektor Noah

Kurz proběhl bez komplikací, žáci i učitelé byli velmi spokojeni. Příští rok máme opět zájem kurz s Noahem zopakovat.

                                                                                                   Mgr. Jana Mlnaříková, únor 2019

ZŠ Blatná

Lektoři Noah a Julia

Děti byly spokojené s oběma lektory. Noah má samozřejmě u dětí větší respekt, ale myslím, že Julia je schopná na získání si většího respektu pracovat. K žákům se chovala vřele, oba lektoři zařazovali zajímavé aktivity, které se dětem líbily. V průběhu týdne byli velice samostatní, v podstatě ode mne nic nepotřebovali, nic netiskli, nosili si dokonce i svojí kávu 🙂

Na závěr ještě musím říct, že jsem zatím ani jednou nezažila tak uklizenou třídu v pátek po kurzu jako od Julie. To mi velmi pomohlo.

Děti se mě už dnes ptaly, kdy přijedou lektoři příště 🙂

Na Noaha se tedy budeme těšit v červnu.

                                                                                                   Mgr. L. Růžičková, únor 2019

ZŠ Pacov

V termínu od 4. do 8. února 2019 probíhal konverzační kurz pod vedením lektorky Anezky pro žáky 1. – 9. tříd. Její hodiny byly zodpovědně připravené s důrazem na procvičování výslovnosti a na rozvoj komunikačních dovedností v anglickém jazyce. Během týdne se starší žáci také dozvěděli spoustu zajímavostí o Novém Zélandu.

                                                                                                   Mgr. Věra Plášilová, únor 2019

ZŠ Božice

Lektor Charles

Kurz proběhl opět v pořádku, jak už ostatně bývá zvykem, velký úspěch měl zvlášť u menších dětí, ty byly nadšené a každou přestávku mi chodily nadšeně vykládat, co dělaly. Charles děti sice nejprve trochu zaskočil svou hlasitostí, ale rychle si na jeho styl zvykly. Mluvil sice nahlas, ale tak pečlivě a srozumitelně, že i menší děti, které mají angličtinu teprve tento školní rok, se dobře orientovaly. Myslím, že kurz měl opět velice dobrou úroveň, děti byly spokojené a určitě nebude problém sehnat příští rok dostatek zájemců. Děkujeme.

                                                                                                                                                     Mgr. Hana Koledová, leden 2019

ZŠ Letohrad

Lektor Noah

Moc děkuji za výběr lektora, žáci byli nadšení a moc si to užili. Noah je zkušený učitel, věděl, jak žáky zaujmout a motivovat. Celé čtyři dny proběhly bez problémů, tak doufám, že i pan učitel si to užil.

                                                                                                                                           Mgr. Markéta Pecháčková, leden 2019

ZŠ Štěchovice

Kurz s lektory Anna, Anezka, Jake:

Děkujeme za lektory, byla to super trojka 🙂

Anna je vynikající pro tento typ kurzů. Ovládá s přehledem teenagery, je flexibilní a charismatická.

Jake je také skvělý – šikovný, vstřícný, připravený, schopný, s dětmi si poradí, jeho další předností je, že je muž, také měl velký úspěch.

Anežka je výborná, vzdělaná učitelka. Jsme rádi, že jsme ji tu měli. Byla by z ní výborná kolegyně nastálo.

                                                                                                                                                  Mgr. Dana Kopeckáleden 2019

ZŠ Hořice, Komenského

Kurz s lektorem Noah Krause:

Noah nezklamal, stejně jako vždy 🙂 Podle zpětné vazby od žáků byl kurz super a stál za námahu i vynaložené peníze.

Žáci se dozvěděli spoustu nových a zajímavých věcí a někteří se „naučili zvedat více ruku“ 🙂 Mají pocit, že nyní dokáží více komunikovat a někteří by chtěli, aby „takhle učili všichni učitelé“ 🙂 Těší se na pokračování příště.

Těšíme na na Noaha v březnu 🙂

                                                                                                                                                  Mgr. Lenka Novotná, leden 2019

ZŠ Hazlov

lektor – Charles Scoufarides
Kurz anglického jazyka proběhl v týdnu od 21. do 25. ledna 2019. Zúčastnily se ho dvě skupiny žáků, v první skupině byli žáci 4. – 6.třídy, ve druhé 7. a 9.třídy. Pro tyto typy kurzů je přínosnější, aby byli účastníci přibližně stejné znalostní úrovně. Ale toho při našem počtu žáků nikdy nedocílíme. Nemyslím si však, že by tato uskupení negativně ovlivnila úroveň kurzu.
Vzhledem k tomu, že kurz probíhal v čase pololetí a ještě v době probíhající rekonstrukce tříd školy, neměla jsem tentokrát možnost se osobně hodin zúčastnit. Byla tam má kolegyně, která lektora, jeho vedení hodin, přípravu, různorodost hodnotila velice dobře. Já jsem s lektorem konzultovala průběh každé ráno i odpoledne při cestě do a ze školy, vzájemně jsme se snažili vyjít vstříc našim požadavkům.
Na základě těchto informací myslím, že mohu hodnotit kurz jako úspěšný, mladší žáci byli nadšeni a věta „bylo to hustý“ byla na denním pořádku. Ve skupině starších žáků byla bohužel dívka, která víceméně nespolupracovala a kurz skupině i lektorovi znepříjemnila. Již proběhl pohovor s rodiči – zmíněná dívka účast na kurzu dostala příkazem, tak se k tomu postavila po svém.

                                                                                                                                                  Ing. Hana Martínková, leden 2019

ZŠ Kamenice nad Lipou

Ve dnech 21. – 24. 1. 2019 proběhl na naší škole konverzační kurz pro žáky II. stupně. Přihlásilo se 22 žáků naší školy. Kurz vedla rodilá mluvčí Anna Bonacorda ze státu Minessota, USA. Mladá, komunikativní a vždy příjemně naladěná lektorka si žáky získala. V příjemné atmosféře si žáci zdokonalovali své jazykové dovednosti a odbourávali své obavy z konverzace v anglickém jazyce. Výuka probíhala každý den od 7:55 do 14:30. Žáci zábavnou formou hovořili o tématech, která jsou pro ně zajímavá, spolupracovali ve skupinách, doplňovali písně, konverzovali  a poslouchali Anninu velmi pěknou srozumitelnou angličtinu. Byl to již 3. kurz, který jsme našim žákům nabídli a získali jsme tím další výbornou zkušenost.

                                                                                                                                                  Mgr. Iva Jeníčková, leden 2019

ZŠ Pacov

V týdnu od 14. ledna do 18. ledna 2019 proběhl první týden sedmitýdenního bloku konverzačních hodin pro žáky 1. – 9. tříd. Lektorkou byla Anna Bonacorda, s kterou se děti poznaly poprvé. Anna velmi rychle navázala s dětmi kontakt a její hodiny byly připravené. Snažila se střídat různé jazykové aktivity a zapojit co nejvíce žáků. Spolupráce s lektorkou Annou byla  po celou dobu kurzu bezproblémová.

                                                                                                                                  Mgr. Věra Plášilová, leden 2019

ZŠ Ostrava-Hrabůvka

Ve dnech 14. – 18. 1. 2019 se zúčastnilo 31 žáků II. stupně anglického kurzu s rodilými mluvčími. Intenzivní kurz se konal u nás již podruhé. Přijeli k nám vyučující Charles z Anglie a Anežka z Nového Zélandu, která má typicky české jméno jen proto, že její tatínek je Čech 🙂

Kurz trval celý týden a děti měly opět jedinečnou příležitost zažít 30 hodin výuky v angličtině. Ze začátku se žáci ostýchali a měli obavu, aby příliš nechybovali, ale lektoři svým přístupem, aktivitami a vlnou energie odbourali u dětí pochybnosti a hodiny tak probíhaly v poklidném a učenlivém duchu. Výhodou letošních kurzů byla kombinace vyučujících. Cizinci se střídali u obou skupin po třech hodinách, takže měli žáci nejen pestřejší výuku, ale mohli si poslechnout i dva rozdílné akcenty. Děti si pochvalovaly nejen styl a formu výuky, ale i osobní přístup. Lektoři zapojili všechny žáky do konverzace, her a různých skupinových či individuálních úkolů. Na konci kurzu rozdali žákům certifikáty o jeho úspěšném absolvování a poradili jim, aby trénovali angličtinu sledováním anglických filmů, hraním her v angličtině, konverzací s cizinci a čtením anglické literatury. Mnozí by se rádi zúčastnili kurzu i příští školní rok. Pokud bude o kurzy zájem i následující rok, nabídli bychom kurz také dětem z I. stupně

Mgr. Simona Basovníková, leden 2019

SZŠ Pardubice

Kurz s Dustinem byl skvělý, je vidět, že má již zkušennosti a velmi aktivně se ponořil do příprav hodin. Studenti byli nadšení a my samozřejmě také.

Hodně pracovali ve skupinkách a vzhledem k tomu, že se přihlásili ti, co chtěli spolupracovat, byly hodiny velmi efektivní. Doporučuji Dustina dalším středním školám i jeho ženu Stacie, která se tu na 1 den zastavila.

Rádi budeme nadále spolupracovat.

Mgr. Ivana Horníková, leden 2019

ZŠ Semily

Třída 8.A vykročila do nového kalendářního roku opravdu svižně – týdenním intenzivním kurzem angličtiny. A opět s „naším“ Noahem a opět k maximální spokojenosti všech.

Žáci jazykových tříd každoročně absolvují týdenní intenzivní kurzy angličtiny. Kurzy zajišťuje jazyková škola English Focus s.r.o. a na naší škole působí lektor Noah Krause. Je u nás vždy vítaným hostem – je velmi vstřícný, komunikativní, otevřený a svou milou povahou si získal žáky i pedagogický sbor. Intenzivní výuka jazyků tohoto typu nachází u žáků velmi pozitivní odezvu.

                                                                                                                  web. stránky školy, leden 2019

ZŠ Pacov

V prvním prosincovém týdnu byl ukončen blok osmi kurzů pro žáky 1. – 9. třídy, který byl realizován v období září – prosinec 2018. Závěrečný týden byla lektorkou Courtney, která se s žáky setkávala nejčastěji během konverzačních hodin. Výuka probíhala v přátelské atmosféře, jazykové aktivity byly tentokrát zaměřeny na vánoční téma a byly vždy odpovědně připravené. Děti se také dozvěděly spoustu zajímavostí, jak Courtney slaví Vánoce doma se svou rodinou.

                                                                                                                                 Mgr. Věra Plášilová, prosinec 2018

ZŠ Jablonné v Podještědí

Naši školu v uplynulém týdnu navštívila lektorka Courtney Rivas z Las Vegas. Letos již podruhé. Poprvé u nás byla v březnu a byli jsme jí tak uchvácení, že jsme ji požádali o opětovnou návštěvu. Courtney pracuje pro agenturu EnglishFocus, která vysílá své lektorky do škol napříč Českou republikou. Již dříve nás navštívil Noah Krause, který byl také skvělý.

U nás se Courtney věnovala žákům 4. – 8. tříd rozděleným do dvou skupin. Každé skupině se tak dostalo 15 hodin kvalitní výuky anglického jazyka. I ti nejmladší to díky citlivému přístupu zvládli bez problémů. Courtney volila zajímavá témata, ke každému žákovi přistupovala dle jeho potřeb a ve třídě vytvořila přátelskou atmosféru. Hodiny byly plné zajímavých aktivit, do kterých se děti s radostí zapojovaly. Za chvilku už jim vůbec nepřišlo divné, že mluví anglicky. Udělaly tak ve svém jazykovém vzdělávání obrovský skok.

V pátek byli všichni smutní, že už kurz končí. Rádi bychom Courtney viděli znovu, ale to už bohužel nebude možné. Její kroky po Novém roce povedou do Číny, kde bude žít a pracovat. Přejeme jí mnoho štěstí a budeme na ni s láskou vzpomínat. Naše spolupráce s agenturou EnglishFocus ale rozhodně nekončí. Naopak, i na další školní rok plánujeme další kurzy.

Za ZŠ a ZUŠ Jablonné v Podještědí Mgr. Miluše Rejmanová, prosinec 2018

ZŠ Pacov

Poslední listopadový týden probíhal konverzační kurz pro žáky 3. – 9. tříd pod vedením lektora Charlese. Jeho hodiny byly zodpovědně připravené s důrazem na rozvoj komunikativních dovedností a procvičování výslovnosti. Pomocí různých jazykových aktivit se vždy snažil děti motivovat k přirozenému užívání anglického jazyka. Spolupráce s Charlesem byla po celý týden bezproblémová.

Mgr. Věra Plášilová, prosinec 2018

ZŠ Semily

S Noahem jsme velice spokojeni, jak učitelé, tak hlavně důležití žáci. Noah dokáže děti zaujmout, získat si je, je velmi přátelský, milý, veselý, vtipný. Myslím, že i on se cítí dobře mezi ostatními učiteli.

Mgr. Eva Šírová, prosinec 2018

ZŠ Děčín IX – Bynov

V uplynulém týdnu proběhl ve spolupráci s agenturou English Focus už počtvrté kurz anglického jazyka s rodilým mluvčím. A opět s Noahem Krause, kterého děti znají z uplynulých let. Hlavním cílem této akce je zbavit děti ostychu z cizího jazyka, a to se, myslím, zadařilo. Kurzu se zúčastnilo celkem 40 žáků ve dvou skupinách (6. + 7. ročník a 8. + 9. ročník) a rozhodně nikdo z nich nelituje. Od Noaha se děti dozvěděly spoustu nových informací, zahrály si hry, procvičovaly konverzaci, to vše zábavnou formou. Na oplátku jsme s několika kluky vzali ve středu Noaha do děčínského muzea, z něhož byl nadšený. Ve čtvrtek, kdy se v USA, odkud Noah pochází, slaví Den díkůvzdání, přinesly děti přání k tomuto svátku. Prostě vládla pohodová atmosféra jako vždy.  A já už nyní mohu slíbit, že Noaha na naší škole přivítáme brzy znovu.

Mgr. Michaela Jílková, listopad 2018

ZŠ Mirovice

Kurz s English Focus se v naší škole vydařil. Děti zažily s lektorkou Annou skutečně podnětný a příjemný týden, prověřily si znalosti z angličtiny v praxi, vyzkoušely různé hry…

Spolupráce s lektorkou byla naprosto bezproblémová, Anna je samostatná a nepotřebovala žádnou zvláštní péči.

Mgr. Jitka Šebková, listopad 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 12. listopadu do 16. listopadu  pokračoval blok jazykových kurzů pro žáky Základní školy Pacov, který vedla opět  lektorka Courtney. Hodiny pod jejím vedením byly vždy  odpovědně  připravené, střídala různé jazykové aktivity a obsah hodin byl přizpůsoben věku a jazykovým schopnostem dětí. Celý týden výuka probíhala ve velmi příjemné a podporující atmosféře.

Mgr. Věra Plášilová, listopad 2018

ZŠ Velká Losenice

V letošním roce měli žáci od páté do deváté třídy opět možnost navštěvovat kurz s rodilým mluvčím, který probíhal v týdnu od 12. – 16. listopadu. Kurzy zaštiťuje organizace English Focus. Zájemci tak absolvovali celkem 15 hodin intenzívního procvičování anglického jazyka s velkým důrazem na konverzaci. Lektorka Anna Bonacorda, rodilá mluvčí z USA (stát Minnesota), kladla především důraz na rozvoj komunikativních dovedností v angličtině. Různorodé aktivity děti motivovaly k přirozenému používání anglického jazyka.

Mgr. Ilona Sitařová, listopad 2018

ZŠ Valašská Bystřice

Týden s Benem utekl jako voda a děti 5. tříd mohou vzpomínat na řadu výborných her a zábavných aktivit, které je bavily a velmi rády a spontánně se jich účastnily. Brzy ztratily ostych a nestyděly se mluvit anglicky. Ben jim byl moc milým, sympatickým učitelem, který ke každému přistupoval s velkou trpělivostí a vstřícností.

Těším se na další spolupráci.

Mgr. Hana Obšivačová, listopad 2018

ZŠ Zbůch

Děkujeme za možnost mít Courtney na naší škole. Byla to skvělá zkušenost. Courtney je moc příjemný, energický člověk a velmi dobrá učitelka. Děti byly nadšené. Ještě ani neodjela a už se mne ptaly, kdy zase přijede. Bohužel jsem byla poměrně časově vytížená, a tak se mi podařilo shlédnout pouze jednu hodinu. Nicméně jsem si i přesto odnesla nové postřehy a metody do své výuky a ocházela z hodiny s úsměvem na tváři. Courtney umí děti zaujmout, aktivovat k činnosti a perfektně transformovat zadání tak, aby děti nepocítily potřebu překladu do mateřského jazyka. Je to fajn, přinést jednou za čas za našeho zajetého procesu “svěží nový vítr”. Obohatí to nás vyučující i děti, které si opět zakusí pocit komunikace s cizincem tváří v tvář a připomenou si, že mluvit s chybami je naprosto v pořádku. To, že se s daným člověkem dorozumím – to je ten hlavní smysl. Ještě jednou děkujeme, budeme se opět těšit v příštím roce.

Mgr. Dagmar Pelesná, listopad 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 5. listopadu do 9. listopadu 2018 pokračoval blok jazykových kurzů na Základní škole Pacov pro žáky 1. a 2. stupně , který tentokrát vedl Ben. Všechny jeho hodiny byly připravené a vždy se snažil výběrem jazykových aktivit zapojit všechny žáky. Svým příjemným a vstřícným chováním k žákům  přispěl k bezproblémovému průběhu kurzu.

Mgr. Věra Plášilová, listopad 2018

ZŠ Velký Beranov

Kurzy před chvilkou skončily, žáci byli nadšeni, usoudila jsem z krátkých rozhovorů a návštěvy obou lektorů, že se jim práce moc líbila. Spolupráce s Annou a Noahem byla bez problémů.

Mgr. Zdeňka Pavlíčková, listopad 2018

ZŠ Valašská Bystřice

Žáci byli s lektory moc spokojení. Sami říkali, že po pár dnech už více rozuměli, anglická slovíčka jim naskakovala rychleji, dle jejich slov by takové učitele, jako je Noah a Matthew, chtěli mít po celý školní rok.
Řekla bych, že týden proběhl výborně, ke spokojenosti jak žáků tak i lektorů. Všichni jsme si jejich přítomnost užili. Tolik Američanů u nás dlouho nebylo 
Matthew přijal pozvání našich žáků a zůstal i na Halloween, bylo vidět, že se u nás cítil dobře.
Mladší žáci se už těší na listopad, až se bude konat jejich kurz.

Mgr. Hana Obšivačová, říjen 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 15. října do 19. října pokračoval blok jazykových kurzů pro žáky Základní školy Pacov, který vedla sympatická lektorka Courtney. Hodiny pod jejím vedením byly odpovědně  připravené, střídala různé jazykové aktivity a obsah hodin byl přizpůsoben věku a jazykovým schopnostem dětí. Žáci byli spokojení a už se těší na pokračování kurzu v listopadu.

Mgr. Věra Plášilová, říjen 2018

ZŠ Okna

Jeden týden v měsíci máme ve škole rodileho mluvčího, který je celý den ve vyučování a poté v družině. Je to pro nás všechny skvělá příležitost. Nejen, že se děti zdokonalují v angličtině, ale dozví se i nové informace o rodné zemi mluvčího, tradicích, tradičním jídle, sportu, atd. V září byl s námi David z Kanady a tento týden Ben z USA – Oregonu. Dětem se věnoval na 100 %. Hrál s námi spoustu her a dokonce 4.,5. ročník naučil jeho oblíbený sport- americký fotbal. Těchto zkušenosti si vážíme a velice ceníme.

FB ZŠ Okna, říjen 2018

ZŠ Semily

Kurz proběhl samozřejmě a jako vždy úžasně, Noah si poradí i s takovými dětmi, jako jsou naši šesťáčci…živí, upovídaní, ale hraví. Jsme za Noaha moc vděční, přináší nám do sborovny slunce, optimismus.

Mgr. Eva Šírová, říjen 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 8. října do 12. října proběhl třetí jazykový kurz pod vedením Bena. Děti se na hodiny Bena těšily, protože ho již znaly z kurzů z minulého školního roku. Hodiny byly připraveny a výběrem tématu dokázal žáky všech věkových kategorií zaujmout. Během týdenního jazykového kurzu nenastaly žádné problémy.

Mgr. Věra Plášilová, říjen 2018

ZŠ Planá nad Lužnicí

Chtěla bych poděkovat za dva výborné lektory, kteří trávili s našimi žáky uplynulý týden.

Bez přehánění musím říci, že oba lektoři jsou zkušení a dokázali si děti získat. Jejich hodiny byly připravené, vedené ve velmi příjemné a podporující atmosféře a dokázali oba reagovat na momentální potřeby dětí. Charles byl pro žáky přínosem už svým původem, děti poznaly vizuálně odlišného člověka, který s nimi mluví skutečnou angličtinou a oni mu rozumí. Toto byl pro nás jakýsi bonus, který velmi oceňuji. Velmi citlivě pracoval s dětmi s různou úrovní, každému z nich byl schopen vyjádřit ocenění za práci, nikdo z dětí se necítil být outsiderem. Charles se také mimo přímé hodiny, při osobních rozhovorech, přesně vyjadřoval k chování dětí, k jejich znalostem a dovednostem a v souladu s našimi zkušenostmi děti hodnotil. Jeho komentáře byly výstižné a v souladu s našimi, domnívám se, že toto svědčí o velmi podobném způsobu vnímání výuky angličtiny jako je naše. Dokázal děti aktivovat, zaměstnat je do takové míry, že některé aktivity děti pohltily natolik, že bylo těžké je přimět pracovat na jiném úkolu, který měl v plánu. S touto situací si vždy zvládl poradit a reagoval výborně. Vždy dokázal skloubit naše požadavky se svými plány v hodinách. Některé z našich dětí jsou opravdu velmi málo zasažené angličtinou, ale i takové Charles motivoval k tomu, že se zapojily, reagovaly a vyjadřovaly anglicky. Jsem velmi ráda, že jsem měla možnost takového lektora poznat.

Mgr. Romana Němečková, říjen 2018

ZŠ Hořice, Na Habru

Týden s Noahem byl úžasný, byla jsem se podívat na hodině, měl připraveno spoustu poutavých aktivit, se žáky má trpělivost a nevím, jak to dělá, ale nikdy není unavený nebo špatně naložený. Po kurzu je poptávka i v nižších ročnících.

Mgr. Lucie Matějková, říjen 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 1. října do 5. října proběhl druhý kurz z osmitýdenního bloku v období září – prosinec 2018, který vedla Courtney Rivas. Všechny hodiny byly profesionálně připravené a dokázala si děti během výuky získat a zaujmout. Zvláště oceňuji její vedení hodin u skupin s nejmladšími žáky (1. – 2. třída). Po celou dobu kurzu nenastaly žádné problémy.

Mgr. Věra Plášilová, říjen 2018

ZŠ Dačice, Boženy Němcové

Kurz angličtiny od English Focus jsme si objednali již podruhé a stejně jako vloni jsme byli spokojeni jak s komunikací, tak s organizací kurzu.

Letošní lektoři (Ben a Courtney) byli perfektní – spolehliví (Ben u nás byl již podruhé), dětem se s nimi dobře pracovalo, byli vstřícní a s žáky pracovali poctivě.

Mgr. Jana Vaňková, září 2018

Biskupské gymnázium, Žďár nad Sázavou

Studenti byli opět s Noahem velmi spokojeni, jednalo se o studenty většinou nové, kteří mají hrůzu z rodilého mluvčího. Noah obstál, nikdo neměl slova kritiky, jen chválili.
Noah byl na hodiny připravený, byl soběstačný (to je zvláště pro mě velmi důležité), příjemně hovořil se studenty a určitě si to užili, protože se ptali na další kurz.

PhDr. Jitka Stráská, září 2018

ZŠ Březová

Jako předešlé roky tak i letos se u nás na škole v Březové uspořádal anglický kurz. Kurz se konal v datech od pondělí 10. 9. do pátku 14. 9 a byl určen pro žáky 7. 9. ročníku. Tak jako minule k nám přijel americký lektor Noah Krause. Noah pochází z USA, ze státu Wisconsin, ale žije v Praze. První den jsme byli všichni celkem stydliví, ale to z nás časem opadlo a začali jsme si kurz užívat. Noah měl pro nás přichystané super aktivity. Například jsme si vymýšleli přezdívky nebo odpovídali na otázky, u kterých jsme přemýšleli o různých tématech. Dále jsme zde hráli různé hry, jak pohybové tak i vědomostní, využívali naší kreativitu nebo oslavili Noahovy narozeniny. Co je ale hlavní, tak jsme se učili či zlepšovali angličtinu a anglickou konverzaci. Než jsme se nadáli, byl konec týdne a tím i konec kurzu. Každý z nás jsme dostali certifikát. Všichni jsme si kurz užili a doufáme, že nás Noah navštíví i další rok.

žačka ZŠ Březové, září 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 10. září do 14. září proběhl první kurz z osmitýdenního bloku v období září – prosinec 2018. Lektorka Courtney Rivas měla vždy hodiny připravené a velmi rychle navázala s žáky přirozený kontakt. Během výuky střídala různé jazykové aktivity a dokázala žáky všech věkových kategorií zaujmout. Hodiny pod vedením Courtney se dětem líbily a všichni žáci si mohli již začátkem nového školního otestovat své znalosti.

Mgr. Věra Plášilová, září 2018

Kulturní centrum Přeštice

English Camp

Děkuji mnohokrát za možnost s Noahem spolupracovat, byl skvělý a velmi oblíbený.

Mgr. Martina Míšková, srpen 2018

ZŠ Náměšť nad Oslavou

English Camp

Škola neutichla ani o prázdninách. Pro ty, kteří nechtěli o prázdninách tak úplně zahálet, byl připraven English Camp. Sympaťák Liam Welsh ze Skotska, kterého k nám vyslala jazyková agentura English Focus, učil děti zábavnou formou nová slovíčka a fráze. Všichni se pod jeho vedením brzy zbavili počátečního ostychu a zapojili se do her. Liam měl na každý den připravené zajímavé a nové aktivity a děti z něj byly nadšené. Nebál se s nimi jít na hřiště a společně si zahráli honičku, schovku a rybičky.  A protože je skvělý hudebník, došlo nakonec i na kytaru a písničku. V pátek nikdo nechtěl věřit, že už tábor končí a Liam od nás musí odjet. Už teď se těšíme na English Week v únoru.

Mgr. Lucie Polehlová, srpen 2018

ZŠ Okna

English Camp

S lektorem Noahem bylo všechno skvělé. Hodiny si řídil sám. Do odpoledních aktivit se zapojoval na 100%. Má skvělý vztah k dětem. Je velmi komunikativní. Na všem jsme se domluvili. Doufáme, že k nám ještě někdy přijede 🙂

Mgr. Barbora Myšková, červenec 2018

ZŠ Jihlava, Havlíčkova

Kurz proběhl v pořádku, lektorka Courtney byla milá, profesionální, k dětem měla moc pěkný vztah. Dětem se kurz líbil, obsah kurzu byl adekvatní a forma byla zvolena velmi vhodně.

Mgr. Jan Kočí, červen 2018

VOŠ a SPŠ České Budějovice

Kurz s lektorem Christianem super, studenti jsou moc spokojeni, rozhodně by chtěli i příští rok.

Mgr. Petra Bydžovská, červen 2018

ZŠ Mostek

Domnívám se, že kurz proběhl velmi úspěšně. Christian byl vstřícný, přátelský, bylo mu dobře rozumět a my se mu to snažili oplatit – poseděli jsme nad sklenicí oroseného a vzali jsme ho do ZOO Safari ve Dvoře Králové n. L. Chtěl bych vám tedy poděkovat za zprostředkování této aktivity a předpokládám, že se do ní přihlásíme i příští rok.

Mgr. et Mgr. Miroslav Lebeda, červen 2018

ZŠ Bruntál

V týdnu 4.6. – 8.6. 2018 probíhal poprvé na naši škole kurz s rodilým mluvčím pro mladší žáky 4. až 5. ročníku. Dokonale a profesionálně připravený kurz vedla lektorka Courtney, která si během chvilky získala srdce našich žáků. Všichni byli z netradiční výuky přímo nadšeni. Hodiny byly plné her, kvízů, komunikačních a pohybových aktivit, pomocí nichž si žáci snadno a lehce rozvíjeli své vyjadřovací schopnosti, a, aniž by si to uvědomovali, učili se trošku jinak. Celý kurz hodnotíme velmi pozitivně a děkujeme za možnost doplnit naši běžnou výuku anglického jazyka o kontakt s rodilým mluvčím.

A jaká byla hodnocení našich žáků?: Super! Skvělá učitelka! Škoda, že už to končí.

Za všechny žáky děkujeme.

 Ing. Anna Kodeda, červen 2018

ZŠ Zvoleněves

Kurz byl výbornou zkušeností pro naše žáky, i kyž jsme měli v obou skupinách hodně žáků, Taylor je dokázala velmi dobře zvládnout, uměla zaujmout, její hodiny byly velmi pěkné, plné nápadů. Krásně se přizpůsobila podmínkám školy, děti byly nadšené.

Ing. Angela Křikavová, červen 2018

ZŠ Frýdek-Místek (El. Krásnohorské)

Celý týden proběhl bez problémů a hladce. Několik dětí ze skupiny se účastnilo i loni, takže byly přímo nadšené, že přijede právě Noah, dokonce mu i předem psaly a připomínaly se mu. Myslím, že i pro něj bylo příjemné pohybovat se v prostředí, které už znal, i já jsem měla dobrý pocit, že vstupuji do známých vod a že se na něj můžu spolehnout. Byla jsem se v rámci fotodokumentace podívat na dvě hodiny a musím říct, že pro mě byly inspirativní a odpočinkové a že mě bavilo pozorovat děti, jak reagují a zapojují se, a těšilo mě, že se tak dobře orientují a chápou, i když zdaleka nerozumějí všem slovům. Spoustu aktivit, které Noah s dětmi dělal, jsem bohužel neměla možnost vidět, jen jsem vždycky zahlédla na tabuli nákresy, obrázky, tabulky, které tam zůstaly po hodině, a byly opravdu různorodé a rozmanité. Jeho nápaditost velmi oceňuji. Střídal činnosti během hodiny, takže se děti nenudily, někdy byly aktivity „zvukově akční“, ale vždy v rámci hry a Noahovi nedělalo problém třídu opět zklidnit, a to jeho milým, klidným a přátelským způsobem.

Mgr. Olga Lahnerová, květen 2018

Hodnocení žáků:

Byli jsme nuceni poslouchat a myslet v angličtině, celkem hodně nás to rozmluvilo. Nerozuměla jsem jenom pár slovům, ale Noah to zvládl vysvětlit tak, že jsme to pochopili vždy všichni. Bylo to prostě nejlepší, náš lektor byl skvělý a jsem ráda, že to byl zrovna Noah, a přeji i ostatním tohle zažít. (Valerie 6.A)

Doporučuji všem, které angličtina baví a chtějí se v ní zdokonalit. Určitě se můžete těšit jak na naučné hry, tak i na skvělého lektora. (Bartoloměj 7.C)

Ze začátku to bylo těžké navyknout si, ale pak jsem měla spíš problém mluvit pouze česky. Nebojte se konverzovat. Čím víc anglicky mluvíte, tím více si to užijete. (Barbora 8.B)

Další hodnocení na stránkách školy

ZŠ Odolena Voda

V týdnu 21.5.-25.5.2018 naši školu opět navštívili rodilí mluvčí. Pro velký zájem o kurz byli tentokrát tři – Courtney, Ben a Noah. Noah nebyl na naší škole poprvé. Vedl zde kurzy už v minulém školním roce a letos v dubnu, byl velice rád, že se k nám mohl zase podívat. Pro Courteny a Bena se jednalo o první zkušenost se žáky na naší škole. Celý týden měli žáci možnost rozvíjet svou angličtinu v množství aktivit, které si pro ně lektoři na každý den připravovali. Týden se povedl ke spokojenosti všech – hlavně tedy žáků a lektorů. Doufejme, že se k nám do školy příští rok opět rádi vrátí 🙂

Mgr. Marie Humhalová, květen 2018

ZŠ Třebíč, Benešova

Působení Vašich lektorů na naší škole hodnotíme velice pozitivně. Musím ocenit jejich odpovědný přístup a výborný vztah k dětem, které je mají moc rády a na hodiny s nimi se každý den těšily. Dnes bude rozloučení a myslím, že ukápne i nějaká ta slzička….

Kurzy budeme pořádat i v příštím roce a pokud je to možné, chtěl bych Vás požádat, abyste nám opět poslali Courtney a Bena. Naše osobní vztahy se za ten týden přesunuly na přátelskou úroveň a budeme moc rádi, když se s nimi budeme moci opět za rok setkat. Samozřejmě, pokud oni sami budou chtít.

Bc.Vít Kafoněk, květen 2018

ZŠ Okříšky

Kurz se nám líbil, příštím rokem bychom chtěli stejného lektora (Christiana).

Mgr. Ivana Hošková, květen 2018

ZŠ J. A. Komenského Louny

Dobrý den, Vaši lektoři jsou báječní, příští rok budeme mít určitě zájem znovu.

Žáci jsou spokojeni. Věříme, že kurz pro ně bude velkým přínosem.

Mgr. Ivana Vochomůrková, květen 2018

ZŠ Odolena Voda

Co se týká hodnocení kurzu, tak ti žáci, kterých jsem se dotazovala na spokojenost, byli nadšení. Největší jejich obavou je vždycky to, že nebudou rozumět. Všichni si ale pochvalovali, jak Noahovi krásně rozuměli 🙂 Oceňovali také aktivity, které pro ně Noah vybíral. Mně osobně se velmi líbila aktivita „capturing emotions“, ve které žáci aranžovali a fotili pocity, které chtěli vyjádřit.

Noah byl s našimi dětmi velmi spokojen. První den, tedy pondělí, si děti moc chválil, jak jsou nadšené, vše je baví, jsou hodné… V průběhu týdne jsem se obávala toho, aby se děti nerozkoukaly a nezačali moc „vyvádět“, ale nic takového se nestalo. Myslím si, že spokojenost byla na obou stranách a Noah se nechal slyšet, že se už teď těší, až se k nám v květnu zase vrátí 🙂

Mgr. Marie Humhalová, duben 2018

ZŠ Bartuškova Třebíč

S kurzem i oběma lektory (Ben, Christian) jsem velice spokojena nejen já, ale hlavně zúčastnění žáci; i odezva od rodičů je pozitivní. Jsem přesvědčená, že pro žáky byl velkým přínosem, a jsem velmi ráda, že jsem se pro kurz rozhodla. Moc Vám děkuji a předpokládám, že budu v příštích letech ve spolupráci s Vámi pokračovat.

Mgr. Andrea Cahová, duben 2018

ZŠ Ostrožská Lhota

Zhodnocení kurzu: pro všechny žáky určitě přínosný týden, jak pro slabší, tak pro nadané žáky. Oba lektoři (Courtney a Liam) byli skvělí, velmi rychle navázali kontakt s dětmi, byli velmi přátelští. Jejich aktivity nebyly jednotvárné, ohlasy žáků jsou velmi pozitivní. Byla to jedinečná příležitost slyšet rodilé mluvčí a konverzovat v anglickém jazyce.

Mgr. Irena Kapustová, duben 2018

ZŠ Pacov

V týdnu od 16. dubna do 20. dubna 2018 se žáci 3. – 5. tříd mohli zúčastnit akce Týden s rodilým mluvčím. Naši školu navštívili tři lektoři anglického jazyka Courtney, Christi a Ben, kteří vedli výuku v devíti skupinách ve dvouhodinovém bloku. Žáci si tak mohli otestovat svoji schopnost pracovat pod vedením rodilého mluvčího. Lektoři byli vždy připraveni a velmi přirozeně a rychle navazovali kontakt s dětmi. Kurz pro mladší žáky hodnotím kladně a doporučuji školám využít možnosti doplnit běžnou výuku anglického jazyka o kontakt s rodilým mluvčím.

Mgr. Věra Plášilová, duben 2018

ZŠ Blatná

Celý týden proběhl naprosto podle mého očekávání. Lektoři byli samostatní a tím mi velmi usnadnili náročný týden plný porad a třídních schůzek. Děti byly opět nadšené, všechny tři lektory si od začátku do konce chválily, bylo vidět, že v průběhu týdne vystřídaly spoustu aktivit a naučily se mnoho nových věcí. Takže já děkuji vám za to, že dětem nabízíte takovou příležitost. Doufám, že i v příštím roce budeme mít dostatek zájemců, aby mohl kurz na naší škole proběhnout.

Mgr. Ludmila Růžičková, duben 2018

ZŠ Tuháčkova, Brno

Děkuji za spolupráci, vše proběhlo jak mělo. Vaši lektoři si užili týden s našimi velmi živými dětmi, ale obstáli a vydrželi.

Mgr. Hana Chytilová, duben 2018

ZŠ Jemnice

Kurz hodnotíme velice kladně, děti byly spokojené. Kladně hodnotily Christianův přístup, témata, možnost vyzkoušet si schopnost dorozumět se s rodilým mluvčím, obohacení slovní zásoby. Děkujeme.

Mgr. Radka Krajíčková, duben 2018

ZŠ Valašská Bystřice

Předvelikonočního kurzu se zúčastnilo 23 žáků z 4. a částečně i z 3. třídy. Pro velkou většinu z nich se jednalo o jejich první setkání s rodilým mluvčím. Christian přistupoval ke všem s velkou trpělivostí a vstřícností, do hodin chodíval dobře připraven s řadou výborných nápadů a her, které děti bavily a velmi rády a spontánně se jich účastnily. Bylo vidět, že děti brzy ztratily ostych a zábrany a s chutí a velkým zápalem se zapojovaly do všech aktivit a nedělalo jim problém rozumět všem pokynům a instrukcím, i když  se angličtině ve škole věnovaly druhým či teprve prvním rokem.

Konverzační kurz zaujal i ostatní žáky na škole, doufám, že v příštím školním roce budeme moci kurz zorganizovat i pro více tříd.

Mgr. Hana Obšivačová, březen 2018

ZŠ Havlíčkova Borová

Americký lektor Noah byl pozván na naši školu již podruhé. Podle zvýšeného počtu zájemců o tento kurz jazyka anglického lze potvrdit, že je u dětí velmi oblíbený. Je velmi milý, příjemný, ochotný  vše vysvětlovat a velice skromný. Velkou výhodou je Noahova srozumitelná angličtina, žáci nemají potíže s neporozuměním. Těšíme se, že příští rok k nám opět přijede.

ZŠ Havlíčkova Borová, březen 2018

ZŠ Husova, Tábor

…. i druhý týden se povedl ….

V týdnu od 19.3. do 23.3.2018 proběhl Active English Week na druhém stupni. Čtyři lektoři z USA, Ben a Courtney a dva noví J’Nai a Christian přijeli našim žákům rozšířit obzory na poli anglického jazyka. Po celý týden bylo na druhém patře celkem rušno, čtyři třídy si žily svým americkým rytmem, lektoři se střídali po třech hodinách a i aktivity byly různorodé. Od skupinové práce, přes práci ve dvojici nebo v kroužku. Byla jsem ráda, že jsou žáci spokojení a i lektoři byli překvapeni úrovní jazyka některých žáků.

A co na to samotní účastníci?

Bylo to super, ten týden jsem si moc užila. Doufám, že AEW bude i příští rok.

Bylo dobré, že tu byli rodilí mluvčí.

Bylo to skvělé, hry dobré, komunikace skvělá.

Líbila se mi Mafia a Switch seats.

Všichni lektoři byli v pohodě, akorát se mi po čtyřech dnech začala do češtiny míchat angličtina.

Mgr. Marcela Vostřáková, březen 2018

ZŠ Jablonné v Podještědí

Ve dnech 12. až 16. března proběhl na naší škole konverzační kurz s rodilou mluvčí Courtney. Ta pochází z Las Vegas a  tady v Čechách pracuje pro agenturu English Focus.

Kurzu se ve dvou skupinách zúčastnili žáci 4. – 9. tříd a všichni byli nadšeni. Nejen, že byla Courtney moc milá a sympatická, ale byla i velmi dobře připravená. Hodiny vedla s citem a ohledem na rozdílnou jazykovou úroveň obou skupin. Probrala s žáky slovní zásobu týkající se blížících se Velikonoc, zahráli si společně spoustu her a došlo i na tvorbu vlajky školy.

Během týdne se i nesmělé děti uvolnily a zbavily se ostychu mluvit s někým anglicky. Posunuly tak své hranice a uvědomily si důležitost znalosti jazyků. Spokojenost s tímto intenzivním jazykovým kurzem je tak velká, že jsme si Courtney zamluvili na jeden týden i v dalším školním roce. Už teď je zájem veliký.

Mgr. Miluše Rejmanová, březen 2018

OA Teplice

Po roce měli žáci všech tří částí školy opět příležitost zúčastnit se týdenního intenzivního kurzu angličtiny s rodilým mluvčím, který probíhal ve dnech 26. února až 2. března na obchodní akademii. Tento kurz jsme organizovali již čtvrtým rokem, zprostředkovala nám jej agentura English Focus a tentokrát přijela lektorka Courtney Rivas z USA. Kurz jako vždy splnil veškerá očekávání, spokojenost studentů byla velká, všichni se shodli na tom, že týden intenzivní konverzační angličtiny byl bezesporu přínosem. Spokojenost byla oboustranná, lektorka Courtney si hodiny s našimi studenty také chválila, rovněž byla nadšená z naší budovy „zámečku“ a krásného výhledu z věže školy. Věříme, že zájem o tuto jedinečnou příležitost strávit hodiny angličtiny trochu jinak a především tou nejefektivnější formou, konverzací a různými aktivitami s rodilým Angličanem či Američanem, mezi žáky školy jen poroste a že v této tradici budeme pokračovat i v příštích letech.

Mgr. Petra Tomková, březen 2018

Přečtěte si i článek o kurzu v místním tisku

ZŠ Husova, Tábor

V týdnu od 19.2. do 23.2. 2018 proběhl Aktivní anglický týden na I. stupni. Žáci třetích až pátých tříd měli možnost tři hodiny denně prožít s rodilými mluvčími, tentokrát s Benem z Texasu a s Courtney z Las Vegas, čili americká angličtina. Vyděšené výrazy dětí na první hodině rychle zmizely a další lekce už byly plné her a zábavy. Děti se vždycky nějak s nimi pomocí končetin a předváděním domluvily. Lektoři zvládli děti z prvního stupně na jedničku. Může se zdát, že je to pro děti zbytečné, ale opak je pravdou. Nikdo nemůže očekávat, že po týdnu začnou děti „spíkovat“, ale možná někteří pochopí, že učení jazyka je velice důležité a budou se více snažit při hodinách. I hope so 🙂

Mgr. Marcela Vostřáková, únor 2018

…a jak vidí Active English Week děti…

… AEW se mi moc líbil, protože s učiteli byla veliká zábava a hráli jsem spoustu srandovních her, kreslili na tabuli, povídali si, popisovali vlajky, navrhovali superhrdiny a naučili se spousty nových anglických slov. Fanda, 5.C

… nelíbilo se mi, když byl pátek a AEW skončil. Kristýna, 5.C.

… jsem ráda, že kvůli nám vůbec někdo přijel, a že má trpělivost to s námi zvládnout. Já mám angličtinu ráda, je to můj nejoblíbenější předmět, takže za mě SUPER. Nelíbilo se mi, že jsem musela ve čtvrtek odejít, to mi bylo líto, ale jinak WOW. Iva, 5.B

… hráli jsem pexeso, učili jsme se hodiny, pořád jsme mluvili anglicky, Moc se mi to líbilo. Kiky, 3.C

… potom mě ještě bavilo, jak jsme kreslili do toho jablka věci o sobě, co máme rádi a ještě mě bavilo mluvit s Courtney a Benem anglicky. Mija, 4.A

… líbily se mi hry, plácačky a šibenice, Nelíbilo se mi: vše se mi líbilo!!! Niky, 5.C

ZŠ Mitušova-Ostrava

Ve dnech 19. 2. – 23. 2. 2018 se zúčastnilo 18 žáků šestých tříd poprvé anglického kurzu s Američanem Noahem Krausem. Kurz trval celý týden a děti tak měly jedinečnou příležitost zažít 30 hodin výuky pouze v angličtině. Jelikož Noah neuměl komunikovat česky, i když žije v Praze již třetím rokem, musely si děti poradit pouze anglicky.
Ze začátku se žáci ostýchali a měli obavu, aby příliš nechybovali, ale lektor svou vstřícností, humorem a neustálou energií odboural u dětí jakékoliv pochybnosti, tudíž hodiny probíhaly v přátelském a uvolněném duchu. Žáci si pochvalovali nejen jeho styl a formu výuky, ale i jeho přístup v hodinách. Lektor zapojil všechny žáky do konverzace, her a různých skupinových či individuálních úkolů.
Na konci kurzu rozdal žákům certifikáty o jeho úspěšném absolvování a poradil jim, aby trénovali angličtinu sledováním anglických filmů, hraním her v angličtině, konverzací a čtením anglických knih. Mnozí by se rádi zúčastnili kurzu i následující příští školní rok 🙂

Mgr. Simona Basovníková, únor 2018

ZŠ Zbůch

Noah byl na naší škole již po druhé a opět nezklamal. Děti se opakovaně od loňského kurzu vyptávaly na jeho další návštěvu a když se jí dočkaly, byly nadšené. Jeho přátelský přístup, výborné vystupování okořeněné vtipem a srozumitelnost obsahu v anglickém jazyce v řadě případů odbourala ostych při vyjadřování se v cizím jazyce a taky vzbudila zájem o jazyk jako takový. Děti za mnou samy během kurzu chodily s pozitivními hodnoceními a chlubily se, co všechno zvládly a čemu rozuměly. Byla to opět skvělá zkušenost nejen pro žáky ale i pro mě a mé kolegy, kteří měli většinou nepříjemný pocit před Noahovým příjezdem. Obávali se, že i oni sami budou muset s Noahem komunikovat (“…Vždyť já už leta s nikým anglicky nemluvil…”, “…Co já mu tady budu vykládat…?”, “… Co když mu nebudu vůbec rozumět…?!”). Během týdne se ovšem většina uvolnila a sami tu a tam měli chuť prohodit s Noahem pár slov. Je skvělé posouvat díky takovýmto situacím své hranice, jít občas mimo svou komfortní zónu a uvědomit si, že dorozumět se můžu s kýmkoliv na světě. Stačí jen chtít.
Příští rok je u nás opět jasný. Jdeme do English Focus.
Děkujeme

Mgr. Dagmar Pelesná, ZŠ Zbůch, únor 2018

ZŠ Sloup v Čechách

Týden proběhnul skvěle, děkujeme za poskytnutí lektorky, byla úžasná!!!

Hodnocení lektorky J’Nai D. Emery:

J’Nai je velice přátelská, příjemná a energetická lektorka, milovaná jak stydlivými prvňáčky, tak sebevědomými páťáky. I když drobná postavou, je schopná zkrotit třídu rozjívených dětí – když je třeba. Poradila si i s problémovým žákem a nenechala si narušit průběh hodiny. Má mnoho zkušeností a je velmi flexibilní – byla schopná  hodiny připravit dle daných prostor a omezených možností (tělocvična, herna, výtvarná dílna). Děti nadchla zvláště hodinami výtvarné výchovy a množstvím připravených her. Z profesního hlediska musím ocenit zvláště její přípravy na hodinu. Týden před příjezdem se mnou velice aktivně komunikovala a kromě pracovních listů obsahujících nejen obecná témata, ale i právě probíranou gramatiku a slovní zásobu,  si s sebou přivezla i své vlastní pomůcky!!! Takto připraveného lektora jsme za dobu trvání našich týdnů aktivní angličtiny na škole ještě neměli!

Spolupráce s J’Nai byla velmi přínosná a můžeme ji jen doporučit všem školám, zvláště pak ročníkům prvního stupně ZŠ.

Těšíme se na další spolupráci

Běla Jíšová, únor 2018

ZŠ Lomnice nad Lužnicí

Druhé pololetí započali někteří žáci takřka celosvětově. Rozhodli se se svými rodiči, že absolvují týden výuky angličtiny s rodilým mluvčím. Lektora Noaha většina z nich už znala z loňského roku a těšila se na netradiční výukové metody, které tato výuka nabízí. Dvě skupiny žáků strávily denně s Noahem tři vyučovací hodiny, během nichž  žáci komunikovali anglicky, hráli zajímavé hry, dramatizovali různé situace atd.

Žáci si tuto formu vyučování velmi chválí, někteří ztratili obavy vyjadřovat se v cizím jazyce. Uvědomili si, že právě komunikace, i když někdy udělají nějakou chybu, je nejdůležitější. Noah jim zodpověděl otázky týkající se jeho rodné země – USA. Mnozí se také přesvědčili, že vzdělávání má opravdu smysl…

Zde postřehy od samotných zúčastněných:

Tento týden jsem si velmi užila. Hráli jsme různé zábavné hry, malovali jsme a povídali si. Je smutné, že tento týden rychle uběhl. Už se těším, až zas přijede.

Anglický týden jsme si všichni užili. První den jsme se představili. Náš učitel se jmenoval Noah. Dozvěděli jsme se hodně o Noahově životě a o Americe. Hráli jsme spoustu her, které mě moc bavily. Už se těším, že Noah příští rok zase přijede.

Mgr. Š. Petrásková, únor 2018

ZŠ Pacov

 V termínu od 29. ledna do 1. února  2018 se konal na Základní škole Pacov 12 hodinový konverzační kurz pro žáky 6. – 9. tříd. Konverzační kurzy Aj zajištovali lektoři Mathew Lee, Ben Kane a Christian Prendergast, kteří určitě přispěli k úspěšné realizaci kurzů pro žáky. Od první hodiny si je žáci velmi oblíbili a i ze zpětné vazby od žáků mají to nejlepší hodnocení. Žáci byli rozděleni do 6 jazykových skupin a lektoři se ve výuce u jednotlivých skupin střídali. Velmi oceňujeme příjemné vystupování lektorů, jejich přístup k žákům a připravenost na hodiny. Během celého týdne nebyly zaznamenány žádné problémy s lektory, vše probíhalo podle plánu.

Mgr. Věra Plášilová, únor 2018

ZŠ Dolní Bousov

Kurz s lektory Courtney, Noah, Liam.

Hodnotit kurz je velice jednoduché. Byl skvělý. Všichni tři lektoři byli naprosto úžasní, byla radost je pozorovat i v hodinách.

Velice kladně oceňuji jejich stále veselý přístup, dále výtvarné umění, kreslení, u Noaha a Courtney. U Liama kladně hodnotím to, že je Skot. Alespoň děti viděly tu jazykovou  různorodost..

Kladně oceňuji jejich střídání se v hodinách. Každý z nich přinesl do výuky něco jiného a děti si mohly vyzkoušet pokaždé jiný přístup.

Mgr. Václav Kopecký, únor 2018

ZŠ Ledeč nad Sázavou

Zájem o kurz byl opravdu veliký a účastnilo se ho celkem 90 žáků. Mnozí v průběhu litovali, že se také nepřihlásili. S kurzem jsme byli velmi spokojeni. Oba dva lektoři byli skvělí. U Courtney bych vyzdvihla její přirozenou autoritu, schopnost zaujmout i zlobivější děti a děti slabé. Bena si velmi chválily starší děti, oceňovaly, jak vše vysvětlí. Velmi se dětem líbily i aktivity používané v hodinách, měly radost z nové slovní zásoby. Známkováno školním systémem 1 😀

Mgr. Petra Holatová, leden 2018

Gymnázium, Znojmo

Dobrý den,

kdybych měla hodnotit kurz, který u nás proběhl s lektorkou J’Nai, tak musím hovořit jen v superlativech. J’Nai byla velmi vstřícná a studenti si s ní výuku velmi pochvalovali. Nemáme žádné připomínky.

Mgr. Jana Novotná, leden 2018

ZŠ Na Pěšině, Děčín

V týdnu od 22. do 26. ledna jsme na naší škole opět hostili amerického lektora, Noaha Krauseho. Noah k nám zavítal již potřetí, aby u nás vedl kurzy angličtiny s rodilým mluvčím, a opět nezklamal. Děti, které se do kurzu přihlásily, zažily týden nabitý hrami, soutěžemi, zábavou, a především využily skvělou příležitost, jak se zbavit ostychu při používání cizího jazyka. Aby Noah také trošku poznal naše město, vzala ho v úterý paní učitelka Jílková na děčínský zámek, z něhož byl Noah úplně nadšený a již nyní plánuje další návštěvu, aby si mohl projít i další návštěvnické trasy. Jsme rádi, že se u nás Noahovi tak líbí, protože hned v pátek po skončení kurzu se děti zajímaly o to, zda budeme pokračovat i příští rok. A my již nyní můžeme slíbit, že ve spolupráci s agenturou English Focus budeme v tradici kurzů s rodilým mluvčím pokračovat i v příštích letech.

Mgr. Michaela Jílková, leden 2018

ZŠ Semily (kurz pro sedmou třídu)

S Noahem jsme byli všichni jako vždy spokojeni, on pracuje na víc jak 100%. Kéž bychom mohli mít takového učitele trvale. Již dnes víme, že příští školní rok budeme opět pokračovat ve Vámi nabízeném kurzu, pokud nám budete stále nakloněni. Jsem moc ráda, že jsme se vzájemně s vámi našli.

Mgr. Eva Šírová, leden 2018

ZŠ Šanov

Anglický kurz s Christianem

I v letošním školním roce využila naše škola nabídky společnosti English Focus a zprostředkovala žákům možnost zúčastnit se intenzivního kurzu anglického jazyka s rodilým mluvčím. Tentokrát nás navštívil Christian Prendergast ze Severní Karolíny v USA, který se po celý týden intenzivně věnoval dvěma skupinám žáků. Žáci si kurz velmi užili, o čemž svědčí i jejich reakce po ukončení kurzu:

„První den anglického kurzu byl seznamovací, což bylo fajn. Něco nového jsme se o sobě dozvěděli. Výuka kurzu pokračovala hraním her a různými miniprojekty. Většinou jsme pracovali ve skupinách, což bylo taky super. Celý kurz na mě působil velmi kladně. Bylo fajn si popovídat s někým, kdo mluví jen cizí řečí, kdo pochází z jiné země a kdo toho ve svém životě zažil tolik zajímavého.“ Žákyně 8. ročníku

„S Christianem byla zábava. Hráli jsme super hry a naučili jsme se spoustu nových slovíček. Všichni se moc bavili, bylo to moc super. Jenom je škoda, že kurz trval jen týden. Moc bych si přál, aby se kurz uskutečnil i příští rok a alespoň na dva týdny.“ Žák 6. ročníku

„Anglický kurz byl super, naučila jsem se lépe komunikovat v angličtině. Rozšířila jsem si i slovní zásobu. Anglický kurz se mi velmi líbil.“ Žákyně 6. ročníku

„Na anglickém kurzu jsme si to všichni velmi užili. Hráli jsme různé hry a přitom jsme si všichni procvičili angličtinu. Myslím, že se nám to všem hodně líbilo a doufáme, že si to příští rok zopakujeme.“ Žákyně 8. ročníku

„Moc se mi anglický kurz líbil. Christian měl pro nás připravený program, takže jsme se vůbec nenudilli. Byla to zajímavá zkušenost. Naučila jsem se spoustu nových slovíček, které můžu při hovoru v angličtině využívat.“ Žákyně 8. ročníku

Mgr. Kateřina Kubovčíková, leden 2018

ZŠ Semily

Týdny plné angličtiny s rodilým mluvčím

I v letošním roce se v jazykových třídách naší školy konaly intenzivní jazykové kurzy s rodilým mluvčím, nejprve v šestých třídách v termínu od 13. do 16. listopadu a týden poté se do světa angličtiny ponořila třída 8.A. Noah Krause z jazykové školy English Focus s.r.o. je na naší škole vždy vítaným hostem. Je velmi vstřícný, otevřený a komunikativní a svou milou povahou si získal žáky i pedagogický sbor. Letos se navíc v 8.A stal i šéfdirigentem improvizovaného třídního souboru a pod jeho taktovkou se podařilo natočit vánoční videopohlednici s písní We Wish You a Merry Christmas se speciálně upraveným textem pro naši školu.

Těší nás, že intenzivní výuka jazyků nachází u žáků pozitivní odezvu a ještě jednou děkujeme zejména Noahovi za výborně odvedenou práci. Ostatně se brzy opět setkáme – již v lednu proběhne další kurz, tentokrát ve třídě 7.A.

We Wish You a Merry Christmas!

Mgr. Soňa Jarolímková Římková, prosinec 2017

ZŠ Javornice

Kurz byl výborný, hry i aktivity se žákům líbily. Neradi se s Benem loučili a doufají, že se s ním uvidí při některém z příštích kurzů, protože Ben sdělil, že prý zatím z ČR pryč nepospíchá 🙂

Hodiny měly spád, ráz aktivit se často měnil, takže studenty čekalo stále něco nového, bavilo je to a pracovali soustředěně. Při hrách se naopak mohli uvolnit, pobavit se, aniž by však přestali “pracovat” na své angličtině. Některé hry získaly takovou oblibu, že je budu zařazovat do svých hodin také.

Jestli jsem minule byla spokojená, že jsme se pro tuto akci rozhodli, pak tentokrát jsem opravdu nadšená, protože atmosféra s Benem ve třídě dokázala “rozhýbat” i některé z mých “nejstatičtějších” žáků! Zpráva o skvělých hodinách se rychle roznesla po celém II. stupni a již se mě další děti chodí ptát, kdy zase bude příští kurz a že litují, že se nepřihlásily.

Mgr. Dagmar Šípová, prosinec 2017

ZŠ Brtnice

20-24. 11. 2017 se konal pro 8. třídu kurz Anglického jazyka s rodilým mluvčím. Letos do školy za námi přijela Američanka J’Nai Emery, která se narodila v Chicagu. První den, když jsme přišli do třídy, byli jsme trošku nejistí, že jí nebudeme rozumět. Během týdne jsme tvořili rozhovory, hráli pantomimu, doplňovali texty písniček, zpívali, koukali na různé klipy, plnili různé úkoly, předváděli jsme příběhy, které jsme si museli vymyslet a hráli různé hry třeba v maskách Star Wars.
J’Nai byla super. Vždy, když jsme něco nepochopili, tak nám pomohla a vždy se nám to snažila vysvětlit. A hlavně, za celý týden jsme se moc zasmáli. Máme plno krásných vzpomínek a jsme všichni rádi, že jsme měli tu možnost tohle zažít.
Petra Brancuzská, 8. A
Když nám oznámili, že máme možnost se zúčastnit týdenního kurzu AJ s rodilým mluvčím, většina měla zájem se zúčastnit. První hodinu jsme se seznamovali. Potom jsme hráli různé hry. Jeden den nám J’Nai vysvětlovala slang a učila nás různá slangová slovíčka. Další den jsme si povídali o Hollywoodu, různé věci, co jsme věděli sami, a i něco nového. Pouštěli jsme si mini filmy od filmového studia Pixar. U některých filmů jsme se společně zasmáli, u jiných jsme čekali s napětím, jak to dopadne. Ve volných chvílích nám J’Nai pouštěla písničky. Ve čtvrtek jsme si měli napsat soundtrack našeho života. Během celého týdne jsme hráli zábavné hry, u kterých jsme se hodně zasmáli. Myslím si, že tento týden jsme si všichni užili.
Sabína Šebestová, 8. B

ZŠ Sever, Hradec Králové

I v letošním školním roce se žáci z 6. až 9. třídy naší školy zúčastnili intenzivního konverzačního kurzu v anglickém jazyce s rodilým mluvčím, který pro základní školy v České republice organizuje jazyková společnost English FOCUS. Tentokrát provázel děti celým týdenním kurzem velmi  zkušený lektor z USA, Noah Krause. Při hodinách si žáci užili spoustu zábavy a obohatili si konverzační dovednosti. Na konci týdne obdrželi všichni certifikát o účasti. Jsme moc rádi, že mají hodiny s rodilým mluvčím na naší škole velký ohlas a věříme, že budeme moci tento kurz uskutečnit i v příštím školním roce.

Mockrát děkujeme Vaší společnosti za organizaci takovýchto kurzů.

Za žáky a učitele Základní školy SEVER Hradec Králové
Mgr. Martin Michel, listopad 2017

ZŠ Letohrad

Na naši škole byli přítomni dva učitelé, J’Nai a Ben. S výukou jsme byli velice spokojeni, učitelé byli na jednotlivé lekce předem vzorně připraveni. Nejen se žáky, ale i s učiteli navázali hned od počátku vřelé vztahy. Žáci si výuku velice užívali a chválili. Výuka se líbila i z důvodu obměňování aktivit během jednotlivých lekcí. Jsme velmi rádi, že jsme je na naší škole mohli mít.

Děkujeme moc za milou spolupráci.

Markéta Pecháčková, Evžen Rybka, listopad 2017

ZŠ Planá nad Lužnicí

Uplynulé dva týdny se ve škole nesly v duchu lekcí angličtiny s rodilými mluvčími. Žáci od třetích do devátých ročníků trávili tři hodiny denně s Američany, dvěma mladými muži a jednou slečnou. Byli to Ben, Mathew a Taylor, kteří přinesli dětem do školy skutečný cizí jazyk spolu s kulturou vzdálené, často vysněné země.
Děti byly s hodinami angličtiny spokojené, hodnotily celotýdenní aktivitu pozitivně. Zapojovaly se v různé míře, především s ohledem na své schopnosti v angličtině, ale ke konci se snažily být aktivní všichni. Lektoři Mathew a Ben sami také komentovali průběh všech hodin pozitivně. S oběma lektory se nám spolupracovalo velmi dobře, odváděli pečlivě svou práci, učili děti, bavili je, zprostředkovali jim jinou kulturu. Děti si je velmi oblíbily, velmi oceňujeme také to, že byli oba jiného založení a děti měly možnost poznat dvě různé osobnosti.
Druhý týden s Taylor pokračoval stejným nadšením dětí, které chodily z hodin s nedočkavostí, co přinese další den. Bylo jim velmi líto, že týden uběhl tak rychle. Navázaly s Taylor velmi přátelský vztah. Přestože jejich aktivní znalost angličtiny je na velmi základní úrovni, s potěšením chodily z hodin se slovy, kolik nových slov a vět se naučily. Taylor s dětmi pracovala s největší trpělivostí a dokázala se všemi dětmi navázat kontakt, mluvit s nimi, vysvětlovat jim zákonitosti angličtiny a každé z dětí mělo možnost zažít malé úspěchy. Vedení Taylor bylo naprosto promyšlené, zaujalo děti tématy i způsobem provedení – malováním, porovnáváním, aktivní účastí, hrami. Děti odešly po týdenní zkušenosti nadšeni pro angličtinu a s pozitivním naladěním pro další učení se tomuto jazyku.

Mgr. Romana Němečková, listopad 2017

ZŠ Štěchovice

Ve dnech 30. 10. až 3. 11. 2017 proběhl  v naší škole již třetí Anglický týden. Anglický se jmenoval proto, že významná část žáků 2. stupně si procvičovala anglickou konverzaci s rodilými mluvčími, a to po dobu 3 hodin denně (30 žáků ve dvou skupinách) nebo 6 hodin denně (37 žáků ve dvou skupinách). Výborné lektory stejně jako vloni poskytla agentura English Focus. Žáci se seznámili s Taylor, Matthewem a Christianem z USA a první den i s Liamem ze Skotska a užili si s nimi týden plný angličtiny, her a zábavy bez testů a zkoušení. Není divu, že se jim týden líbil a přejí si jeho opakování, jak je vidět i z výsledků ankety. Stejně jako vloni bylo  kurzovné, které platili rodiče přihlášených žáků, dotováno z příspěvku městyse Štěchovice a rezervního fondu školy – děkujeme.

Mgr. Dana Kopecká, listopad 2017

ZŠ Velká Losenice

Letos se opět někteří žáci z 5. až 9. třídy naší školy zúčastnili intenzivního kurzu anglického jazyka s rodilým mluvčím. Tentokrát celým týdnem děti provázel zkušený lektor z USA Noah Krause. Při hodinách si žáci užili spoustu legrace a ani při tom nevnímali, kolik se toho stihli naučit. Na konci týdne všichni zúčastnění obdrželi certifikát.  Jsme moc rády, že je o hodiny s rodilými mluvčími velký zájem a věříme, že se  tento kurz bude moci uskutečnit  i v příštím školním roce. To už bude potřetí 🙂

 Once you stop learning, you start dying. (Albert Einstein)

Mgr. Pavla Synková, Mgr. Ilona Sitařová, říjen 2017
Základní škola a Mateřská škola Velká Losenice, příspěvková organizace

ZŠ Mirovice

Ve dnech 16. – 20. 10. probíhal na naší škole kurz anglického jazyka s rodilým mluvčím, Benem z Oregonu. Každý den se Ben věnoval těm, kteří se do kurzu přihlásili a chtěli se zdokonalit v anglickém jazyce. Pět dnů v týdnu, tři hodiny denně. Děti byly rozděleny do dvou skupin – 6. a 7. třída, druhou skupinu tvořili žáci z 8. a 9. ročníku. Celého projektu se zúčastnilo 36 dětí. Všichni luštili přesmyčky, hráli hry, rozšiřovali si slovní zásobu. Každý se mohl zapojit dle svých schopností a možností. A co na to ti, kteří byli v centru dění?
Tento týden se mi líbil. Ben byl sympatický a přátelský. Dělali jsme týmové hry. Pracovali jsme ve skupinách. Dal bych tomu hodnocení 100 %. P. Špryňar
Nejlepší anglické hodiny. A. Palovčíková
Na kurzu jsem se naučila mnoho nových slovíček. Moc mě mrzí, že jsem byla nemocná a nemohla se zúčastnit celého kurzu. E. Brožová

ZŠ Mirovice, říjen 2017

ZŠ Luka nad Jihlavou

Hodnocení výuky rodilého mluvčího (Ben Kane)

Velmi přínosné, žáci se na hodiny těšily a i zpětně hodnotí výuku velmi pozitivně. Velice kladně hodnotím celkový přístup lektora k výuce (výborná připravenost, pestrost aktivit, zapojení žáků do výuky formou her a soutěží, práce ve skupinách). Výuka na velmi vysoké úrovni, kreativní i velmi inspirativní pro vyučující Aj.
Žáci hodnotili Benovu výuku těmito slovy: zábavný program s různými soutěžemi, naučili jsme se nová slovíčka, slyšela jsem jiný přízvuk, pracovali jsme ve skupinkách, super bylo, jak jsme vyráběli naši vlajku, malovali jsme na tabuli obrázky a hádali jsme je, dostávali jsme body, atd. Všichni žáci na závěr vyslovili přání: chceme, aby na naší školu přijel znovu 🙂

ZŠ Luka nad Jihlavou, říjen 2017

ZŠ Hořice, Na Habru

Nechala jsem si od žáků napsat zpětnou vazbu na kurz, protože jsem se ho sama neúčastnila, a také jsem si odučila ve třídě hodinu Aj, abych mohla porovnat reakce dětí.

Musím říci, že jsem více než překvapená, jak moc kurz děti ovlivnil. Měla jsem pocit, že se posunuli snad o celou jednu úroveň výše. Samozřejmě, že se jedná o komunikaci, ne v gramatice, ale bylo velmi příjemné přijít do tak rozmluvené třídy. Vždycky jsem se bála, že když na ně mluvím stále anglicky, tak slabší žáci mi nerozumí a že jsou pak frustrováni, že se anglicky nikdy nenaučí. V této hodině mě ten pocit ale opustil. I ti velmi slabí byli schopni reagovat a ti zdatnější reagovali mnohem ochotněji a pohotověji.

Ptala jsem se žáků, co se během kurzu naučili, dovolím si je citovat:
“ Angličtina je teď pro mě přirozenější. Tím, že jsem týden poslouchala a mluvila v angličtině, je nyní komunikace snadnější.“
“ Nebojím se tolik mluvit anglicky a i když něco řeknu špatně, tak se prostě opravím.“
„Bojím se celkově anglicky mluvit, ale tohle mi pomohlo.“
“ Naučil jsem se nová slovíčka a teď se i anglicky dokážu dorozumět.“

Ptala jsem se také na to, zda 6 hodin po celý týden nebylo moc. Překvapivě všichni vypovídají, že ne a že by zvládli i více. Rozhodně by nechtěli méně.

Na otázku zda pořádání takových kurzů má na naší škole smysl všichni odpovídali shodně, že ano, že v tom vidí skutečný přínos a že je škoda, že už se příští rok nemůžou zúčastnit, protože opravdu pocítili v Aj posun.

Zaujala mě myšlenka, kterou do feedbacku napsala jedna dívka. Psala, že velmi pomohlo to, že ve třídě nebyl žádný český učitel a oni se opravdu museli spolehnout jen sami na sebe. Veřím, že právě tento moment byl klíčový a díky tomu pocitu zodpovědnosti se toho tolik naučili.

Kurz hodnotím mimořádně kladně a těším se na budoucí spolupráci.

Děkuji Vám za děti i za školu za krásný týden.

Mgr. Lenka Novotná, říjen 2017

ZŠ Jirkov, Krušnohorská

Lektoři byli skvělí, milí, mladí lidé. Příjemní, komunikativní. Děti si je moc oblíbily. Vše bylo v naprostém pořádku.

Mgr. Jana Kaššáková, říjen 2017

ZŠ Vrbátky

V prvním říjnovém týdnu proběhl ve škole konverzační kurz angličtiny s rodilými mluvčími z USA, Benem Kanem a Christianem Prendergastem. Zúčastnilo se ho celkem 35 žáků ze 7., 8. a 9. třídy a jejich výuka probíhala ve dvou skupinách. Na všechny čekalo šest vyučovacích hodin angličtiny denně, přičemž vždy po třetí hodině si lektoři vyměnili skupiny. Žáci si rozšiřovali slovní zásobu v tématech jídlo, návštěva restaurace, nakupování, oblečení a móda, cestování, slavné osobnosti a vynálezy, a to nejen formou pracovních listů, ale zejména her a hraní scének. Také se dozvěděli různé informace a zajímavosti o státech a městech USA. Možnost komunikovat s rodilými mluvčími v každodenních situacích neměli jen žáci v kurzu, ale během přestávek také ostatní, takže si s lektory přišli popovídat například i žáci 4. třídy. V závěrečném dotazníku většina žáků hodnotila kurz jako přínosný a ocenili, že se naučili něco nového zábavnou formou. Všichni si potom domů odnesli certifikáty o úspěšném dokončení jazykového kurzu, nové znalosti i dobrou náladu.

Mgr. Kateřina Hurtíková, říjen 2017

ZŠ Praha 8

Ve dnech 2. – 6. října 2017 proběhl na naší škole projekt English Focus (hodiny anglického jazyka s rodilým mluvčím) pro žáky 8. a 9. tříd.

Zkušený lektor – Noah Krause (z USA) připravil pro žáky zajímavé aktivity a hry. S průběhem hodin byli všichni žáci spokojeni, americké angličtině rozuměli většinou výborně. Projev lektora se jim líbil a chtěli by si podobnou akci zopakovat.

Erika Duchková, říjen 2017

ZŠ Dačice, Boženy Němcové

2 kurzy, termín  18.9.-22.9., lektoři Ben a Taylor

Děti byly nadšené. Lektorům jsem navrhla, že se mohou ve skupinách po dnech střídat. Děti si tak mohly zažít mužský i ženský hlas a také jiný přístup k výuce. Děti jsem motivovala, ať se ptají na informace, které je zajímají a pak mi hlásily, co všechno od lektorů zjistily. Letos si pro změnu mohly vyzkoušet, jak rozumí americkému akcentu (loni jsme tu měli britské mluvčí). S radostí jsem sledovala, že u dětí opadl ostych k navázání kontaktu v angličtině, protože o přestávkách živě debatovaly s Taylor  a učily jí české výrazy a ptaly se na podrobnosti z jejího života. Ben od nich jako dárek dostal kámen v krabičce.

Myslím, že je to pro děti dobrá zkušenost. Dokonce se mě ptají i děti z prvního stupně, jestli budou na druhém stupni tyto kurzy také mít.

Mgr. Jana Váňová, září 2017

Gymnázium Uničov

V týdnu 11. – 15. září 2017 další dvě skupiny studentů vyššího gymnázia absolvovaly konverzační kurz angličtiny, který jsme uspořádali společně s agenturou English Focus. Tato společnost se specializuje na kurzy vysoké kvality pod vedením zkušených zahraničních odborníků. Tentokrát přijeli lektoři z USA Matthew Lee a Ben Kane, aby během šesti hodin denně prohloubili znalosti našich žáků a zvýšili úroveň především v oblasti konverzace.
Všichni studenti byli z netradiční výuky přímo nadšeni a oběma lektorům se věnovali  i ve svém volném čase, kdy s nimi mimo jiné vyrazili i na exkurzi po uničovských památkách. O celkové úspěšnosti svědčí jak komentáře samotných studentů, tak i velmi uspokojivé hodnocení lektorů.

 • Bylo to jak poučné, tak i zábavné.
 • Moc se mi líbila práce ve skupinách a hry.
 • Bylo super mluvit celý týden anglicky.
 • Matthew byl moc fajn a zábavný, s Benem jsme více mluvili o serióznějších tématech, takže celkově super rovnováha.
 • Hlavně oceňuji rozšíření slovní zásoby a také výuku a zábavu v jednom.

Hello, here are some comments about the course from Matthew Lee:
It was a great pleasure for me staying in Unicov and meeting the students here. The children of this town were excellently behaved, and we studied everything from Crime and Punishment, to the layout of houses, to different facial expressions. I was personally taken on two separate tours of the town by the students, and was awe-struck at the beauty that even a small city in Moravia can have! Thank you all for being such wonderful hosts, and for my students, such wonderful learners!

Mgr. S. Kropáčová, září 2017

Přeštice – English Camp

Lektor Noah byl velmi milý, vstřícný, obětavý a k dětem mimořádně přístupný a bezproblémový. Děti po celý týden „žily“ angličtinou, neostýchaly se a díky Noahovi velmi úspěšně konverzovaly. Dokonce živější kluky dokázal tzv. „spravit“ a vtáhnout do práce, tím minimalizoval jejich zlobení. Výuka se prolínala a střídala, v učebně, v malém sále, venku, v přírodě.

Mnohokrát děkuji za perfektní spolupráci, nejen lektorovi, ale i vám.

Mgr. Martina Míšková, ředitelka KKC, září 2017

Náměšť nad Oslavou – English Camp

Děkujeme za krásný týden s úžasným, milým a trpělivým lektorem Jesse Moore. Už teď se těšíme na další spolupráci.

Mgr. Lucie Polehlová, srpen 2017

ZŠ Háj ve Slezsku

Děkujeme za poskytnutí skvělého kurzu pro naší školu. S Matthewem jsem byli spokojeni, byl akční, zábavný, žáci s ním chodili ven a na hřiště, vždy dorazil včas a byl zodpovědný.

Mgr. Bohdana Konečná, červen 2017

Konzervatoř Kroměříž

Dovolte mi, abych vám, i Noahovi, jménem studentů konzervatoře P. J. Vejvanovského, velmi poděkovala za úspěšný a zdařilý konverzační jazykový kurz pro naše studenty. Studenti byli rozděleni do 3 skupin podle jazykové úrovně, nicméně kvůli specifickému režimu výuky na konzervatoři, kdy do kurzu zasahovala výuka hlavních oborů (hra na nástroj či zpěv – kdy nebylo možno tyto lekce přesunout na jinou dobu vzhledem k individuálnímu charakteru výuky a pracovní vytíženosti ostatních vyučujících) nakonec musel Noah i tak pracovat mnohdy se smíšenými skupinami.

Od prvního dne si Noah dokázal získat všechny studenty a nadchnout pro angličtinu i ty bojácné a nejméně zdatné, což osobně oceňuji nejvíce. Studentům velmi vyhovovalo netradiční uspořádání výuky, komunikační hry a aktivity, příjemná byla i procházka městem a výuka v Podzámecké zahradě, mnozí si chválili, že se dokázali soustředit na výuku a komunikaci po celou dobu, což jim někdy dělá v běžné hodině potíže. Studenti dále ocenili, že bylo Noahovi dobře rozumět, byl velmi trpělivý a přátelský, choval se k nim spíše jako kamarád a méně oficiálně než jsou zvyklí od ostatních pedagogů, dokázal program rychle přizpůsobit počtu i zdatnosti žáků.

V příštím školním roce bychom tento kurz rádi zopakovali, velmi rádi i se stejným lektorem, jen bychom se už mohli zaměřit více i na nějaká maturitní témata, aby se kurz neskládal jen z komunikačních her (při kterých studenti využívali hlavně dosavadní znalosti slovní zásoby a jazyka), ale také aby se i při výuce s rodilým mluvčím dozvěděli nějaké nové informace, zajímavosti a rozšířili své znalosti třeba k potřebným maturitním tématům. (Uvítali by např. kdyby jim Noah ještě více povídal o USA ze svého úhlu pohledu, a mohli s ním více diskutovat na různá témata…)

Ještě jednou tedy mnohokráte děkujeme vám i Noahovi, přejeme krásné léto a budeme se těšit na spolupráci v dalším školním roce!

Mgr. Kateřina Hýbnerová, červen 2017

ZŠ Zdíkov

Kurz s Matthewem Lee byl velice přínosný. Do kurzu jsme zařadili žáky 5. a 6. ročníku, takže vlastně začátečníky. Proto jsme se trochu obávali reakce dětí. Přesto kurz předčil naše očekávání. Děti hodiny velmi bavili, vyhledávali lektora o přestávkách i cestou ze školy a snažili se komunikovat. Lektor Matthew byl velice vstřícný, otevřený a přátelský. Dodával dětem kuráž a ony ztrácely zábrany komunikovat v anglickém jazyce. Díky English Focus!

Mgr. Roman Šebánek, ZŠ a MŠ Zdíkov

ZŠ Šanov, okres Znojmo

Ohlasy na Quetzal jsou ze strany našich žáků jedině kladné. Slečna byla velmi příjemná, žákům se věnovala, připravovala pro ně zajímavé aktivity. Žáci (a tedy i my) jsme byli velmi spokojení. Už jsem byla několikrát dotazována, zda by bylo možné tento kurz uskutečnit i v příštím školním roce.

Mgr. Kateřina Kubovčíková

ZŠ Hlušice

V týdnu od 5. – 9. 6. 2017 měly děti možnost zúčastnit se vyučování, které vedl rodilý mluvčí, a tudíž probíhalo celé v anglickém jazyce. Agentura English focus s.r.o. k nám vyslala pana Thomase Erskina (Virginie, USA) a již po první lekci bylo jisté, že děti bude výuka bavit. Thomas s nimi v průběhu týdne prošel několik důležitých témat a gramatických celků (např. animals, travelling, health, giving advice, obligation, present continuous for future plans atd.). Děti byly po celou dobu aktivní, vše probíhalo formou zábavných cvičení a skupinové práce. Dle reakcí dětí a jejich zpětné vazby si myslím, že tato akce byla pro všechny přínosná, děti měly skvělou příležitost zažít jiný druh vyučování a samy dokonce naučily Thomase několik českých slovíček.

Mgr. Markéta Humlová

ZŠ Slavkov u Brna

Hodnocení žáků:

* Je to fajn, baví mě to tu. Lektorka Quetzal mluví hezky pomalu a srozumitelně, takže jí i rozumím.

*Je to super! Protože Quetz neumí česky, nutí nás to mluvit anglicky a tím se zlepšujeme.

* Je to úžasná zkušenost. Pomáhá to nebát se mluvit anglicky. Hrajeme hry, mluvíme ve skupinách, probíráme různá témata.

* Quetz je strašně milá, hodná a učí nás AJ zábavnou formou, což mě baví. Sice je to občas lehké (na to, že jsem v devítce), ale jinak super.

* Kurz se mi velmi líbí, lektorka mluví velmi srozumitelnou angličtinou, je milá, a každá hodina je nabitá spoustou her a činností. Líbí se mi její přístup k nám i přes to, že kolikrát vykomolíme úplně nesmyslnou větu se špatným slovosledem. Já osobně jsem šla za ní během přestávky a hrozně hezky se s ní povídá.

* Kurz se mi líbí, člověk si zde dobře ověří své znalosti z AJ.

ZŠ Odolena Voda

3 kurzy s lektory Noah, Matthew, Thomas

Hodnocení žáků:

Bylo to výborné, dobře jsem rozumněla, lektor byl velmi hodný a sypatický. Hodně mi to pomohlo, protože jsme si hodně povídali a to potřebuji. Byla to i velká zábava, chodili jsme i ven, hráli spoustu her a poznávali jsme se. Doufám, že příští rok sem zase přijede. Moc se mi to líbilo.

Líbilo se mi, že nám Noah pomáhal a že se nezlobil, když jsme nevěděli odpověď na jeho otázku. Také se mi líbilo, že jsme procičovali angličtinu pomocí her. Bylo zajímavé se dozvědět o něm, kde žije, kde pracuje a jak se jmenují členové jeho rodiny. Bylo zajímavé, že se zajímal o památky města a o historii.

ZŠ Frýdek-Místek

Náš lektor Noah Krause slovy účastníků kurzu:
„Trpělivý, hravý, sympatický, vtipný, milý, chytrý, suprový, příjemný, hodný, pohodář, aktivní, upovídaný, zábavný, skvělý, energický, veselý, přátelský, komunikativní, charismatický, otevřený, sdílný, klidný.“

Naše pocity a dojmy z anglického týdne plného konverzace:
„Když jsme něco řekli špatně, tak nás opravil. Celý kurz byl zajímavý. Musíš se umět vyjádřit, spoléháš sám na sebe. Víš, že ti lektor nerozumí česky.“ (Anna Šotkovská)
„Výuku bral Noah zábavnou formou. Byla s ním zábava. Přestala jsem se bát mluvit anglicky a naučila jsem se nová slovíčka.“ (Zuzana Minářová)
„Je vidět, že je na učení zvyklý a vše umí vysvětlit.“ (Jana Kubová)
„Byl usměvavý v každé situaci. I když jsme mluvili nebo i řvali! Když Noah mluvil anglicky, nějakým způsobem mě to fascinovalo.“ (Anna Adamová)
„Na první pohled jsem věděl, že s ním bude zábava.“ (Vladimír Pelikán)
„Noah dokázal udělat zábavu a rozesmát nás. Byl to zážitek.“ (Jan Podešva)
„Velmi sympatický chlapík, který má smysl pro humor, umí si udělat legraci ze sebe i z nás. Nápadů a trpělivosti měl mnoho, což bylo velmi přínosné. Nezapomenu na Noahovu větu – Mám rád chyby, proto se nebojte chybovat.“ (Vendula Hillová)
„Vždy nás pochopil a pomohl nám zlepšit naši mluvu. Když jsme měli problém, Noah se nás snažil pochopit. Když bylo nejhůř, pomáhali jsme si slovníky.“ (Berenika Závodná)
„Teď už vím, že bych se určitě dorozuměla. Škoda, že ten týden tak rychle utekl.“ (Veronika Damková)
„Velmi zábavné, bez stresu z chyb.“ (Karolína Skořepová)
„Všemu jsem rozuměla, protože neznámá slovíčka si šlo odvodit ze zbytku vět.“ (Zora Lisníková)
„Budu vzpomínat na vtipné situace, na přátelskou atmosféru.“ (Daniel Egger)
„Byla to výzva.“ (Michael Bortlíček)
„Bylo to velmi poučné. I doma jsem potom občas mluvil anglicky.“ (Richard Šujan)
„Dost jsem si procvičil výslovnost.“ (Kryštof Jež)
„Bavilo mě vypravování, co jsme dělali včera, jestli bychom chtěli do budoucnosti nebo do minulosti.“ (Daniel Slavík)

ZŠ Letohrad

Výuka zaujala děti hned po prvních hodinách. Lektorka měla připravené programy a velice pěkný vztah k žákům.
Žáci byli moc spokojení, hodiny s paní učitelkou si užívali a celkově si kurz moc chválili. Lektorka používala hry, které nenásilnou formou žáky nutily mluvit a používat angličtinu. Jsme rádi, že jsme Gabrielle měli na naší škole.

Děkujeme za výbornou spolupráci.

Mgr. Evžen Rybka, Mgr. Markéta Pecháčková

ZŠ Lužec nad Vltavou

Hodnocení žáků:

Týden se mi velmi líbil. Noah nás donutil komunikovat v angličtině a naučil nás spoustu nových slovíček. Považuji to za příjemnou zkušenost. – Veronika Beníšková, 9. ročník

Anglický kurz mě velice bavil. Noah byl super učitel a doufám, že se kurz uskuteční příští rok znovu. – Filip Klempíř, 6. ročník

Líbilo se mi to. Pan učitel neuměl česky a tak jsme se s ním museli nějak dorozumět anglicky. Pan učitel byl hodný, vtipný a hráli jsme různé anglické hry a byla vždycky zábava. Pak jsme také šli ven a museli jsme napsat tři věci ke každému písmenu v abecedě, které jsme viděli. Tak jsem si procvičili slovní zásobu. – Hana Plicková. 7. ročník

Týden angličtiny byl opravdu zajímavý a zábavný. Hráli jsme nejrůznější hry, při kterých jsme procvičili výslovnost i pravopis. – Jan Fnouček, 7. ročník

Ty čtyři dny s Noahem Krausem se mi moc líbily. Noah je moc milý, vtipný a hlavně skvělý učitel. Hezky jsme si s ním popovídali, hráli jsme různé hry a dost jsme se nasmáli. Byli jsme i venku a povídali si o historii Lužce a co tu vše máme. Přestala jsem se stydět mluvit anglicky a podle mě jsem se zlepšila. Moc bych si přála, aby sem příští rok zase zavítal. – Veronika Soukupová, 8. ročník

Hodnocení kurzu angličtiny je pozitivní. Co bylo nejlepší, tak to, že mu nikdo nerozuměl, ale dalo se to pochopit. I on se snažil nás pochopit, když jsme mu něco říkali. Měl skvělou výslovnost a byla i sranda. Hráli jsme hry a i při nich jsme se něco dokázali naučit. Co mě překvapilo byla jeho trpělivost s námi. Celkově to bylo super, naučila jsem se něco nového a hlavně zlepšila svou výslovnost. – Soňa Došková, 8. ročník

ZŠ Pacov

4. – 28. dubna 2017 Již podruhé v letošním školním roce jsme využili služeb Vaší společnosti a realizovali kurz pro žáky 3. – 5. tříd. I tentokrát to byla první zkušenost pro školu, kdy se konal tento typ konverzačních kurzů s rodilým mluvčím. Vedení kurzů profesionálně zajišťovali lektoři Matthew Lee a Jesse Moore, kteří se pravidelně střídali u jednotlivých jazykových skupin. Již od prvních hodin si žáci lektory oblíbili a na jejich hodiny se těšili. Velkým přínosem této akce je, že žáci měli každodenní kontakt s angličtinou prostřednictvím rodilého mluvčího. Celému týmu společnosti English Focus bych chtěla poděkovat za zprostředkování kurzů pro žáky 3. –9. tříd naší školy a popřát hodně pracovních úspěchů při realizaci jazykových kurzů.

Mgr. Věra Plášilová

ZŠ Velká Losenice

V letošním školním roce jsme s nadšením uvítali možnost využít nabídky organizace English Focus na realizaci hodin s rodilou mluvčí v naší škole. Doposud jsme měli dvě zkušenosti, ale pouze velmi krátkodobé, přičemž tento kurz nás oslovil nejvíce.

Ve škole pracovaly s lektorkou Arikou Kulhavy děti ve dvou skupinách – mladší (5. – 6. třída) a starší (7. – 9. třída). Vzhledem k termínu konání, kdy jeden den zahrnoval Pondělí velikonoční, trval náš kurz pouze čtyři dny. I tak si všichni zúčastnění užili setkávání s angličtinou prostřednictvím výuky profesionální lektorky, která na děti i na vyučující působila velmi pozitivním dojmem, všechny hodiny měla perfektně připravené a intenzívně se skupinami pracovala – interakce, hry, poslechové aktivity…

Na konci kurzu, při předávání certifikátů, žáky jednotlivě slovně ohodnotila, vyzdvihla silné stránky i pokroky, které během hodin udělali. Za možnost využít nabídky i za perfektně odvedenou práci Ariky velmi děkujeme a těšíme se na další spolupráci.

Za vyučující jazyků – Mgr. Ilona Sitařová, Mgr. Pavla Synková

ZŠ Na Pěšině Děčín IX – Bynov

Kurz angličtiny s rodilým mluvčím byl opět super.

V týdnu od 3. 4. – 7. 4. jsme na naší škole, ve spolupráci s agenturou English Focus, již podruhé realizovali kurz výuky anglického jazyka s rodilým mluvčím. V pondělí jsme proto po roce opět přivítali Noaha Krauseho z USA. Kurzu se zúčastnilo celkem 42 žáků, z toho 24 ze 6. a 7. ročníků a 18 osmáků a deváťáků. Mnohé děti Noaha už znaly a stejně jako loni se mohly těšit na hodiny nabité aktivitami, zaměřenými především na konverzaci a zbavení se ostychu při používání cizího jazyka.

Noah si také tentokrát děti svou bezprostředností okamžitě získal. Žáci si pochvalovali nejen styl jeho výuky, ale i jeho přístup a mnozí se chlubili, jak se jim už rozšířila slovní zásoba. Nemenší byla radost z toho, že se s Noahem dokážou domluvit pouze anglicky, protože děti často cítí ostych a mají strach z chybování. To tady ale vůbec nehrálo roli – zapojeni byli všichni, všichni si byli sobě rovni a všichni si to báječně užili. Však se můžete sami přesvědčit z fotek. O to smutnější bylo páteční loučení. Noah na konci kurzu rozdal žákům certifikáty o absolvování kurzu, na oplátku dostal diplom pro nejlepšího učitele a od některých žáků malé dárky na památku.

Stejně jako loni se děti ptaly, jestli Noah přijede i v příštím školním roce. Vzhledem k tomu, že se Noahovi na naší škole velmi líbí (o čemž svědčí i to, že v tomto týdnu měl mít dovolenou, ale kvůli nám ji o týden posunul), jsme předběžně domluveni na další spolupráci. No není to báječné? 

Mgr. Michaela Jílková

ZŠ Brtnice

Hodnocení žákyně: Už od samého začátku, co nám oznámili, že se nabízí možnost pěti dnů strávených s rodilým mluvčím z USA, jsme věděli, že to bude něco nového, něco co jsme ještě nezažili. Myslím, že taková příležitost se tak často nenaskytne, takže jsme se všichni moc těšili. Po velikém napětí přišel ten den, den co možná pár z nás zjistí, že neumí anglicky, ale bylo to spíše naopak.
Začali jsme pondělkem 27. března. Přišla jsem do třídy mezi prvními, protože jsem se nemohla dočkat. Poté, co jsem zahlédla usměvavého mladého pána, se mi ulevilo. Vyzařovala z něj pozitivní nálada a přesně tak se i choval. Byl na nás po celý týden velice milý a dá se říct, že chtěl, abychom ho brali spíše jako kamaráda než učitele. První hodiny byly trochu tiché, protože jsme se docela styděli, ale během třetí hodiny jsme si k němu skoro všichni našli cestu.
Učil nás velice zábavnou formou. Když jsme něčemu nerozuměli, tak nám většinou předvedl pantomimu, což bylo velice zábavné. Ukázal nám také fotky rodiny, přátel, domu, města, kde bydlí, a mnoho dalšího. Vyprávěl nám o americké kultuře a dokonce jsme spolu porovnávali Ameriku a Českou republiku.
Hodně jsme se s ním nasmáli, a když nastal náš poslední společný den, tak jsme byli všichni strašně smutní, ale Matthew nás rozveselil. Na konci vyučování jsme se s ním ještě naposledy vyfotili.
Rozhodně bych to doporučovala i ostatním ročníkům. Myslím, že nám to hodně prospělo, naučili jsme se nová slovíčka, věty, dokonce se nám i zlepšila výslovnost. Všechno to uběhlo velmi rychle, asi proto, že jsme si to všichni moc užívali. Odvážím se říct, že to byl nejlepší týden za celou dobu naší školní docházky.

Sára Vrtalová, 8. třída

Osmá třída strávila 30 hodin výuky anglického jazyka od 27. do 31. 3. 2017. Vyučoval je Matthew Lee z Jižní Karolíny, USA. Výuka byla kvalitní i lidsky příjemná zároveň.

Mgr. Lukáš Válka, učitel AJ

ZŠ Konstantinovy Lázně

Děkujeme za možnost uskutečnit v naší škole kurz angličtiny s rodilou mluvčí – Annabelle Goode.

Tato mladá lektorka si v průběhu týdne získala sympatie všech žáků, byla velmi milá, vstřícná, trpělivá a tolerantní. Mladším žákům (3. ročník) pomáhala s upevňováním základních frází a procvičováním slovní zásoby, ti starší (4. a 5. ročník) rozvíjeli své komunikativní dovednosti a opakovali gramatické jevy hravou formou. Postupně všichni ztráceli ostych z mluvení a kladli zvídavé otázky na různá témata.

Poslední den kurzu někteří žáci chtěli Annabelle navrhnout, aby se k nám do Konstantinových Lázní přestěhovala a učila je angličtinu. Zkušenost s výukou rodilého mluvčího byla v naší škole první a my doufáme, že ne poslední. Další kurz plánujeme na podzim.

Za žáky Mgr. Alena Kaĺavská

ZŠ Na Daliborce, Hořice

Kurz ve finále předčil všechna naše očekávání výběrem tak skvělého lektora, jakým je Jesse.

Je velmi profesionální, ale i milý, spolehlivý a vstřícný. Své první působení v roli učitele žáků druhého stupně zvládl bez sebemenších problémů.

Pokud bude i nadále působit ve vašem týmu, rádi bychom ho přivítali i příští rok.

Mgr. Lenka Dytrychová

ZŠ Ostrožská Lhota

Lektor Noah Krause je velmi komunikativní a samostatný, dokáže si získat žáky všech věkových kategorií. S jeho přístupem k dětem jsem byla velmi spokojena, motivoval žáky ke konverzaci v angličtině, což je z mého pohledu to nejdůležitější. Snažil se jim vysvětlit, že je lépe mluvit i s chybami než nemluvit anglicky vůbec. Takže z naší strany velká spokojenost. Děkuji také Vám za bezproblémovou komunikaci na profesionální úrovni.

Mgr. Kapustová Irena

ZŠ Kotvrdovice

V týdnu od 20.3. do 24.3. v naší škole probíhal kurz s anglickou rodilou mluvčí. Děti byly rozděleny do tří skupin, podle přibližných zkušeností s anglickým jazykem. V první skupině bylo deset prvňáků, ve druhé skupině byli druháci a třeťáci, celkem 16 žáků. Poslední, třetí skupinu tvořili žáci čtvrtého a pátého ročníku, tedy 13 žáků.

S každou skupinou pracovala slečna Annabelle dvě hodiny denně. Formou nejrůznějších zábavných aktivit se děti seznamovaly s tou pravou angličtinou, naučily se reagovat na lektorčiny pokyny, rozšířily si slovní zásobu a ti odvážnější a zkušenější dokázali v anglickém jazyce klást otázky slečně Annabelle, na které ochotně odpovídala.

Na závěr kurzu všichni obdrželi certifikáty o jeho absolvování a mnoha dětem bylo líto, že Annabelle musí odjet.

Slečna Annabelle je moc milá, přizpůsobivá, aktivní lektorka. Děti se na ni každý den moc těšily. Velice náročné byly její hodiny s těmi nejmenšími, žáky 1. – 3. ročníku, protože jejich znalost angličtiny je minimální. Přesto Annabelle vše skvěle zvládla a s dětmi si vždy poradila. Ti starší pochytili nová slovíčka a fráze a dodnes se na mě jimi snaží mluvit (nejen v hodinách AJ Klobouk dolů i za její trpělivost se mnou, protože moje komunikace v AJ není moc dobrá.
Kurz se nám moc líbil, rádi bychom využili vaší společnosti i v dalších letech.
Děkujeme za spolupráci.

Mgr. Hana Vaňourková, ZŠ Kotvrdovice

ZŠ Lomnice nad Lužnicí

Týden od 6. do 10. března 2017 strávil na naší škole rodilý mluvčí, lektor anglického jazyka, Noah James Krause z Wisconsinu.

Žáci byli celý týden v intenzivním kontaktu s angličtinou, obsahem kurzu byla rozmanitá obecná témata, pracovali ve skupinkách, hráli hry na rozšíření slovní zásoby, diskutovali. Získali též velké množství informací o britské a americké kultuře a životním stylu v těchto zemích. Cílem tohoto kurzu bylo prostřednictvím různých komunikačních aktivit v příjemné a neformální atmosféře žáky takzvaně rozmluvit, pomoci jim odbourat strach z komunikace v cizím jazyce a získat větší sebejistotu při používání cizího jazyka.

Ohlas všech žáků byl velmi pozitivní, Noah byl mile překvapen úrovní angličtiny našich dětí, kterou získávají mnohdy „nudnou“ a mravenčí prací během celého školního roku.

Žáci 6. a 7. ročníku popsali týden následovně:
Nejvíce se mi líbilo, když jsme hráli různé hry, např. „Stop the bus“, „Switch seat if you…“; Překvapilo mne, jak dobře jsem lektorovi rozuměla.; Nejprve jsem se styděla, ale pak jsem mluvila celou dobu.

V „osmácích“ a „deváťácích“ celý týden zanechal tyto pocity a zážitky:
Rádi bychom si celý týden příští rok zopakovali, protože všechno to učení bylo zábavné. Popisovali jsme podobu našich soc. sítí za 10 let, vymýšleli jsme vlastní příběhy a hlavně hráli hry. Noah byl super. Všechno jsem mu rozuměl a sám jsem taky dokázal odpovídat.

Odměnou všem účastněným byl kromě týdne plného angličtiny i certifikát o splnění intenzivního kurzu.

Mgr. Veronika Fríd

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Ve dnech 27. 2 – 2. 3. proběhl na Biskupském gymnáziu jazykový kurz s rodilou mluvčí z Velké Británie. Naší lektorkou byla Annabelle Goode, která pochází z menšího města mezi Newcastlem a Londýnem. Každý den probíhaly aktivity různého druhu. Ze začátku chvilku trvalo, než jsme se všichni rozmluvili, ale v dalších dnech se zapojovalo do diskuze více a více studentů. Pracovali jsme jak ve dvojicích, tak i ve skupinách, kde jsme týmově spolupracovali. Náplní kurzu bylo učit se zábavnou formou. Annabelle si pro nás připravila spoustu her, při kterých jsme se naučili nová slovíčka a fráze pro každodenní komunikaci.
Mezi nejoblíbenější hry patřil pravděpodobně criss cross, kde jsme se všichni velmi zasmáli. Dále pak nás zaujala hra, kde jsme z náhodně zvolených obrázků, které nám byly zadány při hodu kostkou, tvořili příběhy různého druhu. Zde jsme využili naši kreativitu. Obzvláště při téhle hře Annabelle poznamenala: „It’s excellent!“.
Moji spolužáci měli z kurzu velmi dobrý pocit, protože výuka byla nejen o hodně efektivnější než „biflování“ se slovíček nazpaměť, ale také jsme se zde zasmáli a bavilo nás to.
Mě osobně kurz velmi příjemně překvapil, a myslím si, že takové kurzy by se měly konat častěji. Annabelle měla, stejně tak jako my, dobrý pocit ze společně stráveného týdnu. Poslední den kurzu jsme se všichni vyfotili a rozloučili se. Kurz byl pro nás určitě velmi přínosný, obohatil a rozšířil naše dosavadní znalosti anglického jazyka, a také jistě pomohl těm, kteří se stydí mluvit.

Aneta Josková, II.A

ISŠ Středokluky

Děkujeme, Váš kurz splnil očekávání, jak studentů, tak i nás vyučujících.

Výběrem jen několik málo odpovědí žáků z našeho dotazníku na závěr:
„dobrá zkušenost…týmová práce…nové info…nová slovní zásoba…zlepšení výslovnosti…nebojím se mluvit…rozmluvila jsem se…nové věci o Americe…angličtina zábavně…angličtina trochu jinak…k matuře jsem se rozmluvil…“

Hodnocení lektora: Noah je super učitel…skvělý…příjemný…umí vysvětlit a já mu rozuměla…

Za nás učitele – děkujeme, protože vše sedlo tak, jak mělo…

Mgr. Pavlína Eisová

ZŠ Zbůch

„Paní učitelko, Noah je skvělej chlapík.“ „Víte, já mu rozumím úplně všechno.“ „Přijede Noah zase příští rok, že jo?!“ Tak podobnými připomínkami a dotazy mě děti doslova bombardovaly celý týden, co u nás Noah pobýval. Jeho pozitivní energie, kamarádský, pohodový, přesto profesionální přístup a hlava, která je snad nevyčerpatelnou studnicí skvělých nápadů, nadchnuly žáky od třetí až po devátou třídu. Já osobně největší přínos vnímám v tom, že pro mnoho žáků kurz znamenal odbourání ostychu v komunikaci v cizím jazyce právě s rodilým mluvčím nebo jakýmkoliv jiným cizincem. Doufala jsem, že si sami přijdou na to, co jim stále vysvětluji. A sice, že se nemusíme cítit trapně za svou úroveň daného jazyka. Důležité je pusu otevřít, pomoci si všemi dostupnými prostředky a dojít k porozumění. To je nám jako lidem přeci velice přirozené a schopnost jakkoliv se vzájemně dorozumět nám přináší uspokojení.
Já jsem, jakožto učitel věčně nestíhající, přeletující z místnosti do místnosti, měla celkem obavu, jak to zvládneme, jak se budeme domlouvat a taky jsem měla starost, aby se Noah necítil zanedbávaný. Překvapilo mě, jak moc byl samostatný, bez ostychu chodil do sborovny mezi kolegy, všechno si sám zajistil…
Pokud to bude možné, ráda bych (a to hlavně díky nadšení žáků) z kurzu udělala každoročně se opakující zvyk.
Děkujeme za příležitost oživit alespoň na týden rutinní bytí ve školním prostředí a poskytnout dětem něco, k čemu by se někteří ani za celý život nedostaly.
Přeji celému týmu English FOCUS hodně úspěchů. Vaše práce má smysl.

Mgr. Dagmar Pelesná (ZŠ Zbůch, Plzeň- sever)

ZŠ Budišov

Postřehy žáků: 

Po celý týden jsem se do školy velmi těšila. Bylo to zábavné, zlepšila jsem si trochu angličtinu a mám potřebu pořád zdravit anglicky….:-)

Líbilo, že se s námi Annabelle bavila jako kamarádka a ne jako učitelka. Chápala nás a rozuměla si s námi.

It was very funny and I liked it.

Byla tu příjemná atmosféra. Všichni se bavili.

It was really funny week. Annabelle is a great teacher and she loves horror films!

Bylo dobře, že jsme museli mluvit. Byla sranda, když se Filip domlouval rukama nohama nebo na Annabelle mluvil česky.

Týden angličtiny byl pro nás z mého pohledu velmi přínosný, procvičili jsme si své základy, ale také jsme se naučili mnoho nového. Moc se mi to líbilo a Annabelle byla velmi sympatická.

Kurz byl zábavný. Nejvíce se mi líbily hry, které jsme hrály, třeba pantomima nebo slovní fotbal. Klidně bych si kurz zopakovala znovu.

ZŠ Ivana Olbrachta Semily

V letošním školním roce jsme využili nabídky společnosti English FOCUS na intenzivní pětidenní kurz anglického jazyka pro žáky ze tříd s rozšířenou výukou jazyků /6., 7.třída/.

Ve dnech 16.-20.1., /denně 6 hodin/ pracovali žáci 7.A třídy pod vedením Naoha Krause, lektora s pozitivní energií, pohodáře s profesionálním přístupem a množstvím výborných nápadů a kamaráda jak ve třídě, tak ve sborovně. Právě pro tyto vlastnosti a schopnosti jsme objednali Noaha i pro 6.A ve dnech 13.-17.2.

Největším přínosem kurzu s rodilým mluvčím je, že pro děti to znamená odbourání ostychu v komunikaci. Přes počáteční obavy umějí sdělit, co chtějí či potřebují a hlavně, zažívají pocit hrdosti a úspěchu, že se dokáží dohodnout v cizím jazyce.

Přáli bychom si, aby kontakt s rodilým mluvčím mohlo zažít každé děcko v každé škole. Bohužel nastavený systém financování a svázanost zákona neumožňuje zaplatit z poskytnuté dotace ještě rodilého mluvčího…jednoduše řečeno,“školy na to nemají“. Budeme ale stále hledat cestu, pokusíme se oslovit i zřizovatele, kterému nejvíce záleží, aby měl ve své obci či městě kvalitní školu.

Poděkování patří celému kolektivu společnosti English FOCUS, stejně tak děkujeme rodičům našich žáků za podporu.

Eva Šírová (za kolektiv učitelů ZŠ Ivana Olbrachta)

ZŠ Javornice

Děkujeme za zprostředkování kurzu.
Pro některé děti to byl týden zlomový. Počáteční neochota “pustit se češtiny” postupně vymizela, i ti méně průbojní se v průběhu kurzu začali nejen na Annabelle, ale i na mě obracet automaticky v angličtině a bylo vidět, že je to těší. Ti šikovnější nabrali sebejistotu a dnes s námi komunikovali mnohem plynulejší angličtinou.
Pro mě jako učitelku byl tento týden také zlomový. Počáteční neochota “pustit se gramatiky” postupně přešla v poznání, že dětem úplně jinak září oči, když je nikdo neopravuje a mohou se jen tak rozpovídat. Že jsou šťastné, když si vzpomenou na slovíčko a když jim ten druhý (ať už lektorka nebo jiný žák) porozumí.

Annabelle má velice příjemné vystupování a dětem hned padla do oka. Zpočátku to neměla lehké, protože tato skupinka byla opravdu hodně různorodá, a to věkem, úrovní jazykových znalostí i založením žáků (přihlásili se i někteří žáci se SVP). Annabelle je však velice vnímavá a pružná a byla schopna přizpůsobovat aktivity v průběhu dne podle toho, jak se výuka vyvíjela. Podařilo se rozdělit žáky do vyrovnaných skupinek a chvílemi i úkoly diferencovat, aby byly pro každého dostatečně motivující a zároveň zvládnutelné.

Ještě jednou moc děkujeme a budu se těšit na spolupráci s Vámi při dalším projektu

Mgr. Dagmar Šípová

ZŠ Sloup v Čechách

Děkujeme za kurz.
Děti byly nadšené, Noah využíval své zkušenosti, organizoval si hodiny sám a nechal děti pracovat i samostatně i ve skupinách, což se nám velmi líbilo. Noah vyhověl i našim požadavkům na začlenění jiných předmětů do výuky, čehož si velmi ceníme. Noah je velice klidný a trpělivý lektor, výborně se hodí i k malým dětem.

Osobně si myslím, že výuka s rodilým mluvčím byla největším přínosem pro naše nejstarší děti (tj. pátý ročník). Na pondělní hodině (první hodině v týdnu po výuce s lektorem) jsem u žáků zaznamenala rozšíření slovní zásoby a používání nových konverzačních obratů, podobné zlepšení jsem zaznamenala u žáků třetího ročníku. Nejdůležitější je nově nastartovaná motivace žáků a jejich kladný přístup k výuce anglického jazyka.

Pro mladší děti, zvláště pro první ročník, to bylo seznámení s jinou/novou formou angličtiny, ale vzhledem k tomu, že se jednalo pouze o jeden týden (bohužel), nedošlo u většiny dětí k zapamatování nových slovíček a obratů. I tak byly děti spokojené. Kladné ohlasy máme i od rodičů.

Běla Jíšová

ZŠ Čachrov

Děkuji English Focusu a Annabelle, že jste našim žákům zprostředkovali kontakt s nefalšovaný rodilým mluvčím a umožnili jim zažít pocit důležitosti a potřebnosti angličtiny teď a tady. Děti se nemůžou motivovat nějakými abstraktními přísliby, že budou jazyk jednou možná (někdy za 20 let) potřebovat.

Annabelle u nás učila „mixed ability group“ – žáky od 1. do 5. třídy (někteří byli úplní začátečníci). Projevila se jako talentovaná učitelka. Je přizpůsobivá, pružná, zdá se, že upřímně miluje děti a svoji práci a je nesmírně trpělivá. Má zdvořilé a decentní vystupování, je ohleduplná a skromná. Dokáže vést třídu sama, ale příjemně se s ní spolupracuje i v pedagogickém tandemu.

Nakolik to pro žáky bylo přínosné, záleží i na jednotlivých dětech, jejich zájmu o jazyk, nadání i momentálním rozpoložení. Po prvních dvou dnech jsme žáky rozdělili nikoli podle ročníků (jako ony první dva dny), ale podle schopností, a to napříč všemi pěti ročníky. Ukázalo se to být lepším řešením. Annabelle tak dovolila s těmi, kteří měli o konverzaci větší zájem a zpravidla byli i odvážnější a schopnější v komunikaci, probírat o něco náročnější témata, víc slovíček a frází nebo zvládnout větší objem učiva. U těch ostatních naopak mohla přibrzdit a sklouznout více do neverbální interakce.

Annabelle je velice příjemná i mimo třídu jako člověk. Naprosto bezproblémová. A týden se zdá být málo, uteklo to jako voda.

Bonus: Kdož chcete Annabelle do školy, půjčte jí tělocvičnu vybavenou sokolským nářadím, žíněnkami a kobercem. Určitě zpestří žákům tělocvik, neboť se od ní vedle terminologie částí těla, pohybu a tělocvičného nářadí mohou přiučit i něco z gymnastiky.
Vlastní zkušenost 😉

Mgr. Petr Jansa

ZŠ Střítež

S kurzem, který u nás vyučoval lektor Noah Krause, jsme byli velice spokojeni.

Účastnili se jej všichni žáci 4. a 5. ročníku a Noaha si velice oblíbili. Pro žáky byl kurz dle našeho názoru přínosný, jelikož Noah byl s dětmi ve třídě zcela sám (bez českého vyučujícího), tudíž děti musely zvládnout komunikaci bez pomoci. Výuka probíhala zábavnou formou a u žáků byla zjevná silná vnitřní motivace k učení. U talentovanějších dětí jsme pak po kurzu zaznamenali to, že si zapamatovaly některé fráze, které často používal, a zařadily je do své slovní zásoby, někteří také ztratili zábrany mluvit v angličtině.

S organizací nebyl žádný problém, a pokud jsme měli jakýkoliv dotaz, paní Mgr. Baldová nám na vše obratem odpověděla a nejasnosti vysvětlila. Za naši školu tudíž tyto kurzy můžeme doporučit, je to zážitek nejen pro děti.
Foto z kurzu zde

Mgr. Michaela Křivánková, Střítež