Reference a hodnocení ze škol

Jak naši práci hodnotili na školách po celé České republice?

ZŠ Komenského, Hořice

Lektoři Stacey, Charles

Stejně tak, jako za Charlese, tak i za Stacey musím říct, že děti jsou maximálně spokojené a nadšené. Oba lektory si zamilovaly a bude se jim těžko loučit. Dnes jsem se svými osmáky krom písemné zpětné vazby dělala hodnocení ústně a musím říct, že jsem se nikdy nesetkala s takovým nadšením, jako letos. Všichni děti si přejí kurz zopakovat, pokud by přijel opět Charles. Charlesův přístup k dětem je tak lidský a povzbuzující, že se to sebelepším hrám a aktivitám nevyrovná.

Mgr. Lenka Novotná, prosinec 2021

(Po skončení kurzu poslal lektor Charles žákům pohledy z New Yorku, žáci mu krásnou angličtinou odepsali.)
Dear Charles,
how are you? We hope you are having a good time. We hope you enjoyed Christmas with your family. We miss you so much. We can´t wait to see you again and have another amazing week with you. We want to say thank you. You are an amazing person and we learnt a lot. So thank you so much and we are looking forward to seeing you!
Love,
students of Hořice primary Komenského school

ZŠ Semily

Lektor Spencer

Děkujeme za kurz se Spencerem. Děti i dokonce někteří rodiče si velice chválí kurz vedený Spencrem. I když s námi dospělými nestráví tolik času, o to více se věnuje dětem, dává jim úplně maximum, jeho vedení kurzu je velmi přínosné, zajímavé, hravé,  a to potom děti ocení. Spencer byl prostě skvělý. Moc děkujeme.

Mgr. Šírová, listopad 2021

ZŠ Přibyslav

Lektoři Stacey, Charles, Spencer, Christian

S lektory jsou u nás ve škole všichni opravdu spokojeni jak děti, tak i učitelé. Vše probíhá bez obtíží, s nadšením do angličtiny a v příjemné atmosféře. Bylo nám všem líto, že Charles odjíždí a nemůže být s námi ještě další týden:-( Všichni lektoři jsou empatičtí, příjemní, tvořiví, aktivní, dokážou zapojit všechny žáky do učení, což byl i náš hlavní cíl této akce.

Mgr. Eva Němcová, listopad 2021

OA Jičín

Lektor Spencer

Kritika lektora po prvním dni kurzu, požadováno větší zapojení studentů a jiná náplň hodin. Zjednána náprava.

Na kurz jsme měli i velmi spokojené reakce od některých rodičů i studentů, zástupci studentů na studentské radě s vedením školy uvedli, že po počáteční intervenci se situace napravila a kurz nakonec hodnotili jako přínosný.

Mgr. Jarolímková Římková, říjen 2021

ZŠ Velká Losenice

Lektor Spencer

Po přestávce způsobené pandemickou situací se zájemci o zdokonalování se v angličtině dočkali opět kurzu s rodilým mluvčím. V týdnu od 18. – 22. října trávily dvě skupiny žáků vždy tři vyučovací hodiny se Spencrem Follettem, který výuku jazyka zaměřil především na zábavné aktivity, hry a hlavně na bohatou konverzaci. Obě skupiny (jak mladších, tak starších dětí) byly velmi spokojené a hodiny strávené s fajn vyučujícím si pochvalovaly. Děkujeme za možnost zrealizovat přínosný kurz i v tomto školním roce.

Mgr. Sitařová, říjen 2021

ZŠ Kadaň – jednodenní semináře

Lektoři Spencer, Amanda

Přednáška se Spencrem proběhla bez problému. S lektorem jsme byli spokojeni.

Vše proběhlo v pořádku, den jsme si užily.
Amanda byla velice milá, měla moc hezky hodinu připravenou a zapojila všechny žáky.

Mgr. Lukešová a Mgr. Hendrychová, říjen 2021

ZŠ Semily

Lektoři Spencer, Christian

I my děkujeme za možnost pro děti mít kurzy. Myslím, dle informací od dětí, nebyly žádné problémy, vše proběhlo v pohodě. Pokud byly nějaké drobnosti s kázní našich dětí, oba lektoři si poradili. Pro děti byl asi větším přínosem Spencer, který více komunikoval a hrál hry. Christian více pracoval s pracovními listy. Oba byli velmi milí, mezi námi se příliš nezdržovali, snažili se být mezi dětmi.

Mgr. Eva Šírová, říjen 2021

ZŠ Lukavice

Lektor Spencer

Celý týden proběhl bez problémů, děti si výuku se Spencerem užily, my ostatně také.

Ještě jednou moc děkujeme za realizaci kurzu. Dnes nám děti opět vyprávěly, v čem se se Spencerem zlepšily v komunikaci v AJ a postřehy jsou jen pozitivní. Je to pro naši venkovskou školu taková lehká „exotika“ a proto se už moc těšíme na další…

Mgr. Jitka Hájková, září 2021

Gymnázium Žďár nad Sázavou

Lektor Spencer

S panem Spencerem jsme byli spokojení, studenti mi napsali hodnocení – ze škály 10 psali jednotlivé hodiny mezi 7-9 body. Mezi nejlepší hodiny patřily ty s různými hrami a také vytváření a prezentace projektů. Já jsem se nemohla přijít podívat ani na jednu hodinu, ale každý den na začátku skupiny jsem se zastavila a mluvila s dětmi, neměly žádné připomínky či nesrovnalosti. Vše běželo v pořádku. Vzhledem k trošku náročnějšímu průběhu z důvodu plnění šablon jsme Spencerovi zaplatili 3 obědy a každý den něco na zub.
Mockrát vám děkuji a ráda bych si objednala ještě jarní kurz.

Mgr. Jitka Stráská, září 2021

ZŠ Březová

Lektor Spencer

Hodnocení žáků:

Skupina: pondělí-úterý

Na kurzu angličtiny byl učitel jménem Spencer, pocházel z USA.

Hráli jsme s ním spoustu zajímavých her. Nejvíce se nám líbila hra jménem Harry Potter a Voldemort. Zopakovali a prohloubili jsme si naše znalosti angličtiny.

Kurz se nám moc líbil a se Spencerem jsme si ho užili.

Děkujeme za tento kurz paní Přibylové, která vše zorganizovala.

Vanessa, Ema a Adéla, září 2021

Skupina: středa – pátek.

Jako každý rok se v naší škole konal anglický kurz. Tentokrát to, ale bylo s jiným rodilým mluvčím – Spencerem. Letos jsme se ho zúčastnili i my. V minulých letech už jsme na kurzu byli, takže jsme měli zkušenosti a věděli o co jde.

Kurz měl celkem osmnáct hodin. Spencera jsme měli poprvé a zpočátku jsme nevěděli, jak na nás bude působit.

Nejdříve jsme se všichni seznámili. V průběhu dalších hodin jsme se učili zábavnou formou. V hodinách jsme hráli spoustu anglických her jako například: Mafia, Harry Potter, Stop the bus a mnoho dalších. Občas jsme pracovali společně ve skupinkách a vytvářeli konverzace.

Kurz se nám moc líbil a užili jsme si ho. Doporučujeme všem, kteří si chtějí zlepšit a procvičit angličtinu touto zábavnou formou.

Beáta Víchová & Nela Adamusov, září 2021

ZŠ Odolena Voda

Lektoři Tenneal, Spencer, Christian

Dovoluji si Vám poskytnout krátkou zpětnou vazbu na kurzy, které na naší škole minulý týden proběhly. V pondělí jsme všechny lektory na naší škole uvedli, přivítali, domluvili s nimi kdo kterou věkovou skupinu bude učit. V průběhu týdne se pak lektoři u dětí vystřídali, což bylo jistě pro obě strany zpestřením. V závěru týdne lektoři podepsali a předali certifikáty pro zúčastněné. Žáci byli spokojení, všem se kterými jsem měla možnost mluvit se kurz líbil.

Mgr. Marie Nováková, srpen 2021

Myslím si, že kurz splnil očekávání a pokud by to bylo možné, uvítala bych tuto variantu i pro příští rok, a to takto na konci prázdnin.

Kurz nezasahuje do výuku a je i mnohem intenzivnější, žáci absolvují více hodin. Je vidět, že i o tento způsob výuky je zájem.

 Mgr. Ivana Ulmannová, řed. školy

ZŠ Pacov + ZŠ Lukavec

Lektor Christian

Dneškem právě odstartoval 🕗 TÝDEN S NAŠIMI MALÝMI A VELKÝMI ANGLIČTINÁŘI (1 stupeň dopol., 2 stupeň odpol.).
Společně jsme přivítali rodilého mluvčího CHRISTIANA z USA 🇺🇸 , který bude spolu s učitelem provázet děcka celým kurzem. Představili jsme se, řekli si, co nás čeká…
…a teď už hurá ven, protože dnes je hezky ☀️, takže část výuky může probíhat ve venkovním altánu 📖✏️ u Komunitního centra nebo na sportovním hřišti u náměstí.
—-
Další den prázdninového kurzu v tandemu s rodilým mluvčím se nesl v duchu zážitkové angličtiny, vyzkoušeli jsme si, jaké je to spolupracovat 🤝👫, zahráli si několik her 🎲…a těšíme se na další den!! 🙂
—-

Poslední den kurzu angličtiny v Pacově za námi. 👍

Dnes děti plnily úkoly spojené s nakupováním a upevňovaly si slovní zásobu na čerstvém vzduchu…
Díky všem – Christianovi, učitelkám ZŠ Pacov a všem dětem, které byly s námi. 👩‍👩‍👧‍👧👏
Zítra se přesouváme do ZŠ Lukavec. 😊

zdroj: FB Svazek obcí mikroregionu Stražiště

ZŠ Mostek

Lektor Spencer

S lektorem, kterého jste nám přidělili, jsme byli moc spokojení, dokonce i sami žáci byli překvapení, že mu docela dobře rozuměli a vesměs všichni cítili na konci týdne zlepšení jak v porozumění tak i ve vyjadřování (větší sebejistota). Lektor byl dobře připravený – vždy měl připravené různé činnosti, hry,… mluvil srozumitelně, nenechal žáky se nudit. Chtěli bychom Vám moc poděkovat za spolupráci.

Mgr. Pavlína Robková, červen 2021

ZŠ Ostrožská Lhota

Lektor Spencer

Kurz v pořádku proběhl, Spencer byl maximálně samostatný. S dětmi komunikoval velmi dobře, přizpůsobil se věku a jazykové úrovni. Zpětná vazba od dětí byla velmi pozitivní, myslím, že si kurz užily. Bylo to pro ně zase něco jiného než klasická výuka, určitě přínosné.

Místo plánovaných 48 se kurzu nakonec zúčastnilo 61 žáků. Děti za mnou totiž ještě před začátkem kurzu chodily s prosíkem, aby se mohly ještě dohlásit a mně bylo líto je odmítnout. Spencer vše zvládl na jedničku.

Mgr. Irena Kapustová, červen 2021